×

Діяльність РДА

Район сьогодні

1-2 березня – вшановуємо жертв Корюківської трагедії 1943 року на Чернігівщині

02 Березня 2021, 11:24

1-2 березня ми вшановуємо жертв Корюківської трагедії (1943), яка стала наймасштабнішою за кількістю винищеного нацистами місцевого мирного населення у роки Другої світової. За кількістю жертв Корюківка (на Чернігівщині) перевищує білоруську Хатинь, чеське Лідице, французький Орадур.

Упродовж декількох днів загони СС та угорської військової жандармерії, у відповідь на дії партизанського з’єднання Олексія Федорова, розстріляли та спалили живцем близько семи тисяч жителів містечка.

В Акті Чернігівської обласної комісії з встановлення і розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників у Корюківці від 17 грудня 1943 року вказано, що 1 і 2 березня 1943 року «здійснено вбивство 6700 чоловік, спалено 1290 будинків, вціліло тільки 10 цегляних».

На сьогодні встановлено імена 1893 жертв...

Володимир Зеленський: Державні службовці мають працювати в інтересах громадян, а децентралізацію потрібно поглиблювати для підвищення рівня життя в регіонах

02 Березня 2021, 10:52

Реформу державного управління та розвиток регіонів обговорили на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського. Представлені Кабінетом Міністрів та Верховною Радою України стратегії розроблені на основі передвиборчої програми Глави держави.

«Громадянин має довіряти державі – тільки тоді Україна буде успішною. А для цього ми маємо побудувати професійну й доброчесну державну службу, яка працює в інтересах громадян. Ми маємо забезпечити повну відкритість влади та ефективно використовувати ресурси», – наголосив під час зустрічі Володимир Зеленський.

Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов розповів, що уряд працює над розробкою зрозумілої для громадян системи органів виконавчої влади, щоб діалог і взаємодія влади та громадян були прозорими й комфортними. Для ць...

Лариса Кошова про епідситуацію в Черкаській області 2 березня

02 Березня 2021, 10:45

+93 нових випадки коронавірусної інфекції виявили 2 березня на Черкащині. З початку пандемії усього підтверджених випадків – 48 799. З початку року – 9435 випадків захворювання. Про це повідомляє заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

З лабораторно підтвердженим вірусом COVID–19 лікуються зараз 3026 людей. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках перебуває 528 осіб, на апаратах штучної вентиляції легень – 10 пацієнтів.

За останню добу одужали +136 черкащан. Усього – 45 287 осіб.

Від коронавірусу за весь час пандемії померли 486 людей. За останню добу 6 підтверджених випадків:

84-річний чоловік зі Золотоніського району;

81-річний чоловік з Черкас;

67-річний чоловік з Уманського району;

75-річний чоловік з Уманського району;

75-річна жінка зі Смілянського району;

75...

Сьогодні маємо унікальну можливість здійснити судову реформу, − Ольга Стефанішина

02 Березня 2021, 09:42

У найближчі три роки Україна має унікальну можливість здійснити довгоочікувану реформу судової системи, що має ключове значення для інтеграції до ЄС і НАТО.

На цьому наголосила Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя».

«Довіра до правосуддя, ефективна судова система − це запорука незалежності Україні. Сьогодні ми маємо унікальний шанс, коли є політична воля та готовність до трансформації. У Конституції України вже закарбований курс на членство в Європейському Союзі і НАТО, − зазначила Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина. − Коли ми говоримо про наші євроатлантичні прагнення і бажання «зшити Україну із західним світом», то маємо на увазі досягнення чітких крит...

Перші родини придбали житло за програмою «Доступна іпотека 7%», яку ініціював Президент України

01 Березня 2021, 15:08

Президент України Володимир Зеленський привітав дві родини, які сьогодні першими підписали договори іпотеки з банками в межах Державної програми «Доступна іпотека 7%».

Це сім’я Сергія та Валерії Лапченків, які чекають на поповнення, та Максима й Наталії Максимюків, які виховують 4-річного сина Марата. Обидві родини з Херсонщини, але вже тривалий час проживають у столиці.

Підписання відбулося на майданчику Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» у Києві.

«Будемо працювати над тим, щоб кредити на житло під 7% були дійсно доступними для всіх в Україні. Особливо для молодих родин, які лише стають на ноги й потребують підтримки», – сказав Глава держави під час спілкування із сім’ями.

Володимир Зеленський поцікавився, які райони родини обрали для купівлі житла, чи задовол...