×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Сергій Тулуб: «В рамках реалізації прийнятих «дитячих» обласних Програм 186 дітей-сиріт будуть забезпечені житлом”

27 Серпня 2012, 12:16

Учора, на сесії обласної ради були прийняті дві соціально значущі програми – «Обласна програма із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2015 роки» та «Обласна програма з виконання Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2012-2016 роки».
Як розповідає начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Покатілова прийняття Програми про забезпечення житлом дітей-сиріт ініціюється в області вперше, а на загальнодержавному рівні подібна програма не прийнята взагалі.
«Наразі, на Черкащині лише 12% дітей вказаної категорії мають житло на правах власності. І враховуючи незадовільний стан забезпечення дітей-сиріт житлом, і те, що вирішити цю проблему мають місцеві органи виконавчої влади за рахунок районних, міських і селищних бюджетів, постала необхідність розробити й затвердити в області відповідну програму.
В рамках реалізації цієї Програми 186 дітей протягом трьох років будуть забезпечені житлом. На це передбачено спрямувати майже 18 мільйонів гривень. Також виконання цієї програми сприятиме реалізації права дітей-сиріт на отримання позачергового житла після перебування їх в інтернатних закладах, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, або після закінчення ними вищих навчальних закладів», – зазначила Оксана Іванівна.
Як неодноразово наголошував голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб: «Питання забезпечення житлом дітей-сиріт в області є одним з пріоритетних. І завдяки соціальним ініціативам Президента України це питання сьогодні розглядається вже на зовсім іншому рівні. Так, уже цього року планується ввести в експлуатацію два соціально важливих об’єкта: обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (на 30 осіб) та обласний центр соціально-психологічної допомоги (на 20 осіб) у місті Сміла. Усі наші дії направлені на те, щоб діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування відчували турботу та впевнено дивилися у завтрашній день», – підкреслив очільник області.

Прес-служба голови ОДА