×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Відзнака за заслуги перед Черкаською єпархією Української Православної Церкви

16 Липня 2012, 12:05

  До 20-річчя Черкаської єпархії заснована особлива відзнака – медаль святого преподобномученика Макарія, який є небесним покровителем нашої землі, а його нетлінні мощі спочивають у кафедральному Михайло-Архангельському соборі, що в центрі Черкас. Передбачено, що цією нагородою відзначатимуться як духовні особи – священики, священномонахи, ченці, так і миряни за високий особистий внесок у життя Черкаської єпархії, її розбудову і розвиток. У день святих первоверховних апостолів Петра і Павла Високопреосвященніший Митрополит Черкаський і Канівський одним з перших своїм указом відзначив цією високою нагородою голову Смілянської державної адміністрації Сергія Зайцева. Сталося це під час святкового богослужіння, яке Владика звершив у Свято-Покровському соборі Сміли.
  За підтримки Сергія Зайцева на теренах Смілянського району нині активно відбудовують-ся святі храми, відроджується все, що було занедбане, знищено за часи панування атеїстичної влади. Під особистим патронатом очільника Смілянщини знаходиться будівництво храму Архістратига Божого Михаїла в селі Ротмистрівка – одному з найбільших в районі. Разом із тутешньою православною громадою, її настоятелем отцем Стефаном вдалося зробити незрівнянно більше, аніж за понад десять років – відтоді, як було покладено будівництво храму.
  Отримавши нагороду з рук черкаського архіпастиря, Сергій Анатолійович зазначив, що й надалі опікуватиметься проханнями, з якими до нього звертаються віряни, надаватиме всебічну підтримку й допомогу подальшому розвитку православної духовності, відродженню православних святинь.
  Почесну грамоту Черкаської єпархії отримав також головний архітектор Смілянського району Корнієнко Олександр Миколайович.
  Владика Софроній, а разом з ним всі священики, що перебували на богослужінні в Покровському храмі, щиросердно привітали також його настоятеля протоієрея Петра Дмитрука із 74-літтям, побажавши йому міцного здоров’я й ще багатьох років служіння своєї численній смілянській пастві й Богові.

                                                                                                                                                         Олександр СЛЄПЦОВСЬКИЙ