×

Діяльність РДА

Район сьогодні

У Плескачівці відбувся обласний зліт власників агроосель

05 Липня 2012, 10:23

    3 липня у селі Плескачівка відбувся зліт власників агроосель Черкаського обласного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні «Центр сприяння розвитку сільського зеленого туризму». Незважаючи на нестерпну спеку,  сюди дружно з’їжджалися його учасники та гості. Серед останніх – президент Асоціації працівників культури України, кінорежисер, продюсер Дмитро Ломачук (Київ);  депутат обласної ради Наталія Горбенко;  автор слів і музики «Зелений туризм» Віктор Подорога (Черкаси);  Почесний голова, радник голови обласного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Василь Томіленко та інші.
   Біля сільського БК  було розгорнуто виставку  народно – прикладного мистецтва та майстер класи по гончарству, вишивці, Петряківському розпису, з верхової їзди тощо. Свої вироби представили й  наші умільці, зокрема,  Ніна Маланчук  (Мала Смілянка) , Борис Мавродій (Сміла),  Марія  (Холоднянське), Микола Бесараб (Балаклея).
     Додавала настрою  присутнім весела музика. Гості зацікавлено оглядали привабливі світлини про мальовничі місця Смілянського району.
   І ось ведучі зльоту, а потім концерту, Людмила Черненко та Світлана Кривошея , під звуки «Гімну зеленого туризму» запрошують до мікрофону першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Золотоверхого. Привітавши  учасників дійства з проведенням першого обласного  зльоту власників агроосель, Віктор Борисович  побажав їм успіхів на терені зеленого сільського туризму. А для цього необхідно створити такі умови, щоб до нашого краю приїжджали відпочиваючі з усіх  куточків держави.
   «Ініціатором цього важливого заходу сьогодення  стали Смілянська державна адміністрація в особі голови Сергія Зайцева та Черкаський осередок Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму  в Україні «Центр сприяння розвитку зеленого туризму , - наголосила у своєму виступі її  голова, начальник відділу культури і туризму Смілянської РДА Алла Нечипоренко. – Сьогодні ми повинні визначити тактику і стратегію активного розвитку зеленого туризму в області, кожному районі . Особлива роль належить власникам агроосель, господарі яких мають шанс створити робочі місця та отримати додаткові доходи.  Зрозуміло, багато залежить від надання  якісних послуг, гостинності,  привабливості бізнес – проекту».
     У нашому районі на сьогодні  привертає увагу сільська садиба «Холодноярський зорепад». Її власник Сергій Тімофєєв розважає туристів кінними подорожами, прогулянками на човні, катанням на квадрациклах, збиранням трав, грибів, ягід. Від «Холодноярського зорепаду», як і від садиб Дмитра Горєлого, що створені  у Сунках, буквально  рукою подати до Свято – Троїцького Мотронинського монастиря, 1000 – літнього дуба Залізняка, Суботова тощо.
    Василь Томіленко з Корсуні пропонує туристам «джакузі» на річці, а  Микола Вдовенко з села Трушівці Чигиринського району – лікування  бджолами. !2 садиб зеленого туризму діють у селі Зелена Діброва Городищенського району. Чи не найбільше запам’яталась   гостям, у тому числі – з Польщі, козацька вежа, з якої видно все село. А ще – фонтан, дерев’яний  міст, штучне озеро.
   Учасники «круглого столу» наголосили: власниками  агрооселі можуть бути фермери, мешканці села, що зайняті в сфері обслуговування і  просто не байдужі люди.
    Потім сільський голова Володимир Захарченко запросив  присутніх оглянути Музей старовинного побуту та народних ремесел, який створили недавно  за підтримки районного відділу культури та  громади села( про  музей  розповімо  в одному з номерів нашої газети).
     Тим часом  на стадіоні козаки  розгорнули майстер – клас з верхової їзди. Картина була  просто вражаючою.
     Підсумував роботу зльоту, що перетворився у свято, концерт, який підготували голосисті співаки районного Будинку культури.

                                                                                                                                                  Андрій Глущенко

                                                                                                                                                  Фото: Костянтин Полубінський