×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Шаховий турнір пам’яті Героя Радянського Союзу Григорія Лютого

27 Червня 2012, 12:14

   23 червня, в рамках районних заходів до Дня молоді, в будинку культури с.Балаклея відбувся відкритий районний шаховий турнір, присвячений пам’яті нашого видатного земляка, Людини з великої літери, Героя Радянського Союзу Григорія Михайловича Лютого.
  Цей захід став досить символічним, адже Григорій Михайлович завжди любив дітей та молодь, був гарним наставником та порадником для молодого покоління та й сам завжди відрізнявся молодою душею, любов’ю до життя, оптимізмом і завзяттям. А ще - любив шахи та сам був гарним гравцем. Його добре знали і досі пам’ятають у Смілі та Смілянському районі, де він працював, а також на батьківщині - Городищенщині.
  Знаковим стало й те, що турнір  проводився в новоствореному при  сільському будинку культури шахово-шашковому клубі «Колос», урочисте відкриття якого відбулося в цей день. Про такий клуб, мабуть, мріють в кожному селі. Чимало зусиль для його створення доклали сільський голова Олена Ковальська  та ентузіасти - Євген Шелудько й Володимир Мишенко.
  Вітали учасників турніру Балаклеївський сільський голова Олена Ковальська, заступник сільського голови Дмитро Галущенко, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Маслюк. Хвилюючим став виступ учнів Балаклеївської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.Є.Гуглі Валентина Кравченка та Наталії Кушнір про бойові подвиги нашого земляка Григорія Лютого. Пам’ять його присутні вшанували хвилиною мовчання.  
  Шаховий турнір, в якому чоловіки грали за швейцарською, а жінки за коловою системою, розпочав та провів головний суддя змагань Володимир Мишенко. У напруженій боротьбі здобувалися призові місця, та все ж перемога дісталася найсильнішим. У змаганнях серед жінок І місце виборола Валентина Волошина (с.Ковалиха), ІІ місце - Поліна Проценко (с.Плоске), ІІІ місце - Людмила Стеблина (с.Макіївка); серед чоловіків І місце у Петра Лановенка (м.Сміла), ІІ місце посів Роман Грицевський (м.Сміла), ІІІ місце - Микола Проценко (с.Плоске). Переможці були нагороджені грамотами Смілянської районної державної адміністрації, Кубками, а також отримали грошову винагороду, яка була вручена від імені сина Григорія Михайловича - Валерія Григоровича Лютого.
  Хочу зазначити, що відділ у справах сім’ї, молоді та спорту зберігає та примножує славні спортивні традиції району, серед яких - шаховий турнір пам’яті Героя Радянського Союзу Григорія Михайловича Лютого, що був започаткований більше 25 років тому.  Адже без минулого, без шанування й пам’яті про попередні покоління, про їх героїчні й трудові подвиги, перемоги і здобутки, немає майбутнього. В цьому і полягає сенс наступності поколінь.

                                                                                                                                         Наталія Маслюк,
                                                                                                                                         начальник відділу у справах сім’ї,
                                                                                                                                         молоді та спорту райдержадміністрації

Фото: "Сміла ТВ"

shah