×

Діяльність РДА

Район сьогодні

На Смілянщині відзначено День Соборності та Свободи України

23 Січня 2012, 14:45

  Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося на початку минулого століття. Про подію 93-річної давнини на Смілянщині цьогоріч говорили бібліотекарі.

  Цього року день 22 – го січня набуває особливого змісту. Вперше в нашій державі цей день відзначається як день Соборності та Свободи України. Саме Президент України Віктор Янукович своїм грудневим Указом вклав у свято новий сенс. Тепер цей день набрав своєї історичної місії – свята єдності боротьби за свободу України. Творчо підійшли до його відзначення і на території Смілянського району, не залишились осторонь ні школярі, ні дорослі. У бібліотечних установах шкіл діяли тематичні виставки літератури, де висвітлюються історичні події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою державність. Мали місце й літературні читання та години присвячені Дню Соборності та Свободи України. Масовий захід пройшов і у центральній районній бібліотеці, що у Плоскому. Присутнім на ньому був і керівник апарату райдержадміністрації Віктор Золотоверхий. Він передав привітання учасникам від очільника району Сергія Зайцева, наголосивши на особливому значення  дня єднання для кожного українця.

  Хоча соборна Україна проіснувала недовго через внутрішні та зовнішні умови, те єднання і сьогодні є прикладом для теперішнього та майбутніх поколінь. Адже Україна тоді змогла оголосити про свою незалежність. Саме цей день має велике значення для країни. Адже саме духовна, суспільна і територіальна єдність є важливою умовою для процвітання будь-якої держави.

Вікторія Яшина

Фото: Віта Артеменко

SDC11806