×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Уряд затвердив програму протидії домашньому насильству

26 Лютого 2021, 08:42

Кабінет Міністрів України затвердив 24 лютого державну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на 2021-2025 роки.

Програма передбачає удосконалення системи запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі; запровадження системного реагування на насильство; забезпечення постраждалим особам доступу до комплексних послуг, орієнтованих на їхні потреби; надання якісних соціальних послуг постраждалим від насилля. Також передбачене формування у суспільстві нетерпимого ставлення до насильства; підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства; надання кожній постраждалій особі інформації про її права та можливості реалізації таких прав.

Крім того, планується створити єдиний підхід для розвитку і розбудови притулків та відповідної інфраструктури для постраждалих від домашнього насильства осіб.

Нагадаємо, МВС та НПУ розпочали новий етап інформаційної кампанії з протидії домашньому насильству. 

Крім того, заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко розповіла про розширення повноважень поліції щодо реагування на випадки домашнього насильства, а також про напрямки інформаційної кампанії МВС та Нацполіції щодо запобігання явищу насильства у суспільстві.