×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Про деякі заходи щодо запобігання поширенню на території Смілянського району коронавірусу СОVID-19

19 Березня 2020, 11:19

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я


18.03.2020


№ 57


Про деякі заходи щодо запобігання

поширенню  на території Смілянського

району коронавірусу СОVID-19

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2020 року № 93-р «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19»,  постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19», враховуючи протокол № 8 засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 17 березня 2020 року, з метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19 на території Смілянського району:

  1. Заборонити на території району з 18 березня 2020 року до закінчення режиму карантину проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи  органів місцевого самоврядування.
  2. Заборонити на території району з 18 березня 2020 року до закінчення режиму карантину роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), закладів розважальної діяльності, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі виключно продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту (медична маска та рукавички).
  3. Заборонити на території району з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року до закінчення режиму карантину регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському (крім перевезення легковими автомобілями).
  4. Смілянському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, виконкомам сільських рад:

1) вжити невідкладних заходів щодо заборони торгівлі харчовими продуктами на стихійних ринках, інших місцях неузаконеної торгівлі;

2) забезпечити контроль за дотриманням вимог щодо заборони руху автобусів між населеними пунктами району;

3) вжити невідкладних заходів щодо контролю за дотриманням вимог стосовно заборони роботи суб’єктів господарювання, що визначені пунктом 2 розпорядження.

5. Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району:

1) взяти під особливий контроль роботу з одинокими людьми похилого віку, забезпечивши їх соціальний супровід;

2) взяти під особливий контроль одиноких громадян похилого віку, які потребують соціального захисту (забезпечення продуктами харчування першої необхідності, медикаментами та засобами гігієни).

  1. Виконкомам сільських рад, рекомендувати головам об'єднаних територіальних громад:

1) забезпечити належний санітарний стан місцевої території, регулярну очистку територій населених пунктів від побутових відходів та нечистот відповідно до державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць;

2) з метою акумулювання коштів місцевих бюджетів, закінчити опалювальний сезон в закладах освіти усіх типів (дошкільної, середньої,позашкільної).

  1. КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім..С.Бобринської» Смілянської районної ради, КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Смілянської районної ради забезпечити подання щодня  районній державній адміністрації та Управлінню охорони здоров’я обласної державної адміністрації інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
  2. Смілянському району електричних мереж ПАТ «Черкасиобленерго», управлінню по експлуатації газового господарства – філії ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Черкасигаз» забезпечити безперебійне газо-, електропостачання до об’єктів забезпечення життєдіяльності населення району.
  3. Ротмістрівській та Балаклеївській об'єднаним територіальним   громадам  забезпечити організацію контролю щодо заборони  доступу сторонніх осіб до інтернатних закладів, в яких люди проживають на постійній основі.
  4. Рекомендувати закладам роздрібної торгівлі харчовими продуктами  вжити додаткових протиепідемічних заходів, належного проведення прибирання та дезінфекції приміщень, обов'язкового використання засобів індивідуального захисту (маски, рукавички) персоналом закладів та проведення інформування відвідувачів щодо заходів протидії поширенню вірусу.
  5. Керівникам: апарату та самостійних  структурних підрозділів райдержадміністрації,  територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району,  виконкомам сільських рад на період карантину:

1)  призупинити до 03 квітня 2020 року проведення особистого прийому громадян;

2)  обмежити кількість проведення засідань робочих груп, нарад із залученням посадових осіб інших відомств, установ та організацій,представників громадськості тощо, планувати їх участь у таких заходах у режимі віддаленого доступу, відеоконференцій, без відвідування адміністративних приміщень, крім вирішення питань щодо запобігання поширення коронавірусу COVID-19 на території Смілянського району;

3)  забезпечити можливість запровадження дистанційного режиму роботи працівників;

4) забезпечити надання інформації працівниками апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації громадянам за допомогою доступних засобів зв’язку та телекомунікацій.

12. Виконкомам сільських рад спільно з КНП  «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Смілянської районної ради здійснювати контроль за особами, які прибули на територію району з інших країн, щодо забезпечення ними  самоізоляції до закінчення карантину.

13. Головному спеціалісту з питань інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації Лопатіній Віті систематично через засоби масової інформації, веб-сайт райдержадміністрації інформувати мешканців району про ситуацію щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції.

14. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою та покладаю на заступника голови райдержадміністрації Івана Пономаренка, керівника апарату райдержадміністрації Ларису Задорожню,  КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім..С.Бобринської» Смілянської районної ради,   КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Смілянської районної ради, сектор економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації, сектор з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії  з правоохоронними органами райдержадміністрації.


Голова                                                                              Валерія БАНДУРКО