×

Діяльність РДА

Район сьогодні

І кожен підсумок – то, по суті, старт…

12 Березня 2020, 11:55

На початку весни територіальний центр завжди підводить підсумки своєї роботи за попередній рік, це стало вже традицією, необхідною для розуміння повної картини роботи закладу та для кращого бачення майбутніх шляхів розвитку. Цей рік не став винятком, а тому 11 березня відбулася підсумкова нарада колективу, яка стала важливим етапом для передачі 2019 року в архів територіального центру.

Звісно, на нараді були присутні усі працівники закладу на чолі із директором Галиною Кравченко. Саме вона першою взяла слово для доповіді, яка складалася із декількох частин. Перш за все Галина Олександрівна зупинилася на аналізі роботи кожного відділення, яких у терцентрі 4.

Станом на 01.01.2020 року виявлено 2618 осіб, які потребували соціального обслуговування всіма відділеннями територіального центру, фактично обслужено 2423, що складає 95,2 відсотка. У центрі будь-якої діяльності працівника соціальної сфери знаходиться людина, її потреби. А тому всі соціальні робітники та працівники надають соціальні послуги відповідно до Державних стандартів, дотримуються усіх вимог та засад нормативних документів по кожному відділенню. Завдяки їхнім старанням у 2019 році додатково на обслуговування взято 415 осіб.

Зупинилася директор і на кадрах терцентру, які є золотим фондом кожної організації. Є соціальні робітники та працівники, які працюють у терцентрі більше 20 років, а тому знають свою роботу від А до Я, є ті, хто прийшов нещодавно, але вже встигли завоювати повагу своїх підопічних. А тому керівник наголосила і на позитивних моментах у роботі колективу, але вказала і на недоліки, на які варто було б звернути увагу та виправити у подальшому.

Жоден аспект діяльності закладу не залишився без уваги Галини Олександрівни, зокрема і робота в умовах децентралізації. Зараз у районі утворено 4 об’єднані територіальні громади. Балаклеївська ОТГ вже утворила власний комунальний заклад по наданню соціальних послуг, Березняківська ОТГ має на меті це зробити у квітні 2020 року, а Тернівська та Ротмістрівська ОТГ поки планують продовжувати співпрацю із терцентром. Галина Кравченко окреслила основні засади такого співробітництва, його плюси та зупинилася на важливості недопущення скорочення кількості соціальних послуг для потребуючих жителів району чи погіршення їх якості.

Думку та позицію Галини Олександрівни почули не лише працівники терцентру, але й представники ОТГ, які були запрошені на нараду: Ірина Борисенко - голова Тернівської ОТГ, Ірина Тищенко - спеціаліст служби у справах дітей Ротмістрівської сільської ради, Вікторія Петренко - провідний спеціаліст КЗ «Центр надання інтегрованих соціальних послуг» Березняківської ОТГ. Є декілька варіантів співпраці між громадами і терцентром, а тому є надія, що вона продовжиться у плідному руслі.

Свій виступ директор завершила словами, які точно передають суть роботи терцентру:

Усе в житті, напевно, неспроста.

Так є тепер, і буде споконвічно.

Цей світ трима в долонях доброта.

Вона його тримати буде вічно.

На нараді також були присутні поважні гості: голова районної державної адміністрації Валерія Бандурко, керівник апарату районної ради Володимир Тарахтій, голова ради ветеранів району Сергій Латенко, заступник начальника управління соціального захисту населення Ірина Нежевенко, начальник фінансового управління РДА Любов Рак. Кожен із них мав можливість виступити та сказати своє слово про роботу терцентру.

Голова РДА Валерія Бандурко зауважила, що робота у соціальній сфері досить складна, але дуже почесна. Звісно, зміни відбуваються, реформи проходять, процеси децентралізації створюють нові виклики для роботи терцентру, але вона впевнена, що система соціального захисту буде працювати і надалі ефективно, в ідеалі із такими фаховими кадрами та під таким досвідченим керівництвом.

Слово для виступу брали й інші гості, кожен із яких дякував соціальним робітникам та працівникам за їхню роботу, за те, що жоден потребуючий району не залишається поза увагою: комусь надаються соціальні послуги вдома, інші отримують соціальну послугу адаптації, відвідуючи клуби чи любительські об’єднання ветеранів, 13 сімей знаходяться під соціальним супроводом у новоствореному відділенні, постійно надається гуманітарна адресна допомога речами чи продуктами харчування.

На нараді виступили і самі члени колективу. Наталія Нарадько, соціальний робітник с.Голов’ятине та Галина Думаленко, соціальний робітник с.Самгородок поділилися враженнями від роботи, досвідом певних ситуацій, подякували керівництву терцентру за постійну підтримку та допомогу у вирішенні усіх проблемних питань. А Тамара Кривошея, соціальний працівник с.Ротмістрівка, розповіла про роботу філіалу відділення денного перебування у своєму селі. На підготовлених слайдах вона показала усе різноманіття заходів, які відбуваються у межах роботи філіалу. А найкращим доказом, що така робота потрібна, є те, що ще рік назад до Тамари Іванівни на заняття приходило менше 10 ветеранів, а тепер їх 93.

Підсумкова нарада завершилася озвученням заступником директора Оксаною Литвиненко наказу директора терцентру «Про підсумки роботи територіального центру за 2019 рік та пріоритетні завдання на 2020 рік».

А ще у цей день відбулися профспілкові збори, на яких голова профкому Людмила Жук прозвітувала про роботу профспілкового комітету терцентру за 2019 рік. Вона розповіла про те, як спрацювала профспілка у минулому році, як були використані кошти та ознайомила спілчан з планом на поточний рік.

Тож робота терцентру продовжується, звісно, з поправкою на ті зміни, які відбуваються у державі. Але, перефразовуючи Ліну Костенко, хочеться сказати «І кожен підсумок – то, по суті, старт…» А старт у 2020 відбувся вчасно, потужно та якісно.