×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Гуртківець ЦДЮТ став призером Міжнародного фестивалю-конкурсу «Штурм»

03 Березня 2020, 10:14

Упродовж трьох днів - 28-29 лютого та 1 березня - у Черкаській обласній філармонії проходив Міжнародний дитячий фестиваль-конкурс «Штурм». Традиційно, підтримували змагання Міністерство культури, молоді та спорту України, Олена Агапова та смілянський меценат Володимир Грошев.
Цей фестиваль молодості і талантів відбувся вже шостий раз поспіль. Конкурс проходив у номінаціях: театральне та вокальне мистецтво, інструментальний жанр, хореографія, циркове мистецтво, художнє читання, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.
Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Смілянської районної ради теж захотіли спробувати себе у цьому конкурсі, щоб їхні таланти оцінило високопрофесійне міжнародне журі. Від театральної студії «Дзеркало» ЦДЮТ (керівник Таїса Богатирьова) участь у фестивалі взяв  учень 4 класу Костянтинівської СШ І-ІІІ ступенів Максим Тригуб.
Керівник гуртка Таїса Петрівна Богатирьова запропонувала Максимові продекламувати вірш «Дума про Україну», який написала відома смілянська поетеса, теж працівниця ЦДЮТ, керівник літературної студії «Калиновий сонет» Тетяна Шугар-Благодарна.
Максим Тригуб – неординарна дитина з дуже дорослим та оригінальним мисленням. Він спробував розказати цей вірш і переконав, що осилить його. Поезія довга, емоційна, складна... Навіть дорослій людині важко даються для прочитання рядки цієї правдивої, але безмежно сумної лірики. Читати без сліз цю поезію про нелегку долю України просто неможливо.

Після кількох місяців напружених репетицій, вірш був продекламований майже філігранно. 28 березня Максим Тригуб виступив на сцені міжнародного конкурсу. Це перша в його житті велика сцена. Виступ гуртківця не міг стати непоміченим. Серед 18 конкурсантів Максим Тригуб зайняв почесне ІІІ місце.
1 березня його запросили на гала концерт. Максим отримав диплом за участь та грамоту за ІІІ місце у Міжнародному дитячому фестивалі «Штурм».

Прес-центр ЦДЮТ