×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Масляна прийшла – нам весну принесла

25 Лютого 2020, 12:32

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Цього року святкування Масляної розпочалось 24 лютого і продовжиться до 1 березня.

Як завжди, святкували це свято і в усіх клубах та любительських об’єднаннях. Зібралися на святкове засідання і члени любительського об’єднання «Горлиця» с.В.Яблунівка. Соціальний працівник Галина Кулик підготувала для ветеранів цікаву інформацію щодо свята, зокрема вони дізналися, що назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а молочні вживати можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. Тож у народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Дізналися ветерани і про традиції, які полягали у тому, що перший спечений млинець був за упокій усіх померлих родичів. Його традиційно віддавали убогим або залишали на підвіконні.

Після цікавої розповіді соціального працівника всі приступили до дегустації традиційних став Масляної – млинців та вареників, приготованих ветеранами. Вони ділилися рецептами, жартували та пригадували старовинні пісні, пов’язані з Масляною. Серед ветеранів панував чудовий, веселий настрій, як і годиться на свято. А ще лунали пісні та навіть були імпровізовані танці.