×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Як протидіяти булінгу в шкільному середовищі

19 Лютого 2020, 11:43

Булінг (від англ. bully - насильник). Погодьтеся, страшно звучить? Але справа навіть не в звучанні, а в тому, що це явище оточує нас всюди, в кожному навчальному закладі, і найстрашніше те, що воно несе за собою надзвичайно негативні наслідки. Скільки разів життя підлітків було знівечене через те, що звичайні учні школи вирішили запостити в свій профіль соціальної мережі смішний контент про однокласника чи «розібратись» після уроків.

18 лютого 2020 року фахівцем із соціальної роботи та психологом  відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Смілянського району спільно з керівником Березняківської служби у справах дітей  з учнями 7, 8, 9 класів в Березняківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено профілактичний захід на тему: «Протидія боулінгу в шкільному середовищі», на якому були присутні 50 школярів. Захід проведено з метою сформувати в учнів уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків, ознайомлення з поняттям «булінг», видами булінгу, шляхами захисту від будь-якого насильства. В ході бесіди діти висловлювали власне бачення як протистояти булінгу, як потрібно ставитись до однокласників та друзів, щоб зберегти теплі та дружні відносини. Учні уважно слухали, задавали багато питань. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему. Крім того, вони дізналися про відповідальність за вчинення діянь, які містять ознаки булінгу.

Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі і взяли  активну участь в обговоренні теми, наводили приклади ситуацій із життя, переглядали  відео по даній темі. В рамках заходу вирішено завдання, які дали змогу систематизувати отримані знання щодо булінгу, ознайомились із вправами «Рука допомоги» та отримали інформаційно-просвітницькі буклети.