×

Діяльність РДА

Район сьогодні

«На Стрітення ясно – весна прийде красна»

18 Лютого 2020, 13:37

15 лютого християни східного обряду відзначають одне із 12 найголовніших церковних свят року — Стрітення Господнє. Відзначали його і в клубах та любительських об’єднаннях району.

Зокрема, в с.В.Яблунівка члени любительського об’єднання «Горлиця» зібралися біля сільської церкви, щоб згідно традиції  відвідати церковну службу та освятити воду. А потім – на святкове засідання, де соціальний працівник Галина Кулик підготувала для ветеранів цікаву розповідь про цей день. З її виступу ветерани дізналися, що назва свята походить від того, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симонеоном і пророчицею Анною. Саме вони впізнали у малюкові нового Месію.

Історія ж святкування цього дня сягає III і IV століть — саме на цей період припадають перші згадки про Стрітення у творах християнських святих.

А ще Стрітення символізує зустріч зими із весною. У народі вірили, що саме цього дня зима вирушає туди, де було літо, а літо — туди, де була зима. По дорозі вони зустрічаються та сперечаються між собою. Хто виграє у суперечці, той ще залишиться на цих землях господарювати. Якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро буде потепління. Якщо ввечері стало холодніше, то зима ще зостанеться на деякий час.

А ще ветерани дізналися про народні прикмети, адже здавна вважається, що коли на Стрітення ясна і тиха погода, то буде добрий урожай і роїння бджіл, якщо в цей день не видно сонечка – чекай суворих морозів, а  якщо день Стрітення теплий і сонячний, то і весна тепла. Тож, схоже, цього року нас чекає рання, тепла весна та добрий урожай.