×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Як продовжити молодість

06 Лютого 2020, 11:06

Саме на таку тему провела заняття  у клубі ветеранів «Куцівчанка» с.Куцівка старша медична сестра відділення межових станів обласної психіатричної лікарні Любов Шаблій, яку запросила директор терцентру  Галина Кравченко.

Вона й відкрила чергове заняття.

Зустріч зі старістю кожен сприймає по-різному. Одні літні люди насолоджуються  свободою, займаються собою, здійснюють життєві завдання, які не виконувались впродовж прожитих років через зайнятість, інші – зациклюються на хворобах, впадають в депресію, висловлюють невдоволення всім і всіма.

Тому так важливо в цей період допомогти людям розпочати новий етап у житті по-своєму привабливий і не менш цікавий і насичений. Любов Шаблій розповіла, як продовжити молодість,  як уповільнити старіння і як радіти життю, незважаючи на роки, що плинуть невблаганно.

Найголовніше - навчитись помічати дрібниці, які піднімають настрій, милуватись гарною природою, захоплюватись жоржинами в саду або зоряними ночами. Бути привітними, щедрими, не заздрити, ділитися добрими новинами, пізнавати нове, спілкуватися.

Медсестра порадила членам клубу ветеранів рухатися, займатися ранковою гімнастикою, їздити на велосипеді, а ще правильно харчуватися, знижуючи калорійність їжі і дбаючи про її якість. Помірне харчування, вживання води не менше 1,5 – 2 літри на день, самообмеження, відпочинок, фізична активність, стресостійкість, позитивне мислення, теплі і дружні стосунки між собою, любов до ближнього – ось що продовжує життя.

В цьому переконувала слухачів спеціаліст з 35-річним стажем, залюблена в свою професію і людей Любов Шаблій.

З цікавістю слухали її наші ветерани, задавали життя, повторювали вправи, які демонструвала ветеранам гостя, і їх обличчя в похмурий дощовий день посвітлішали, очі заблищали.

Галина Кравченко та керівник клубу Валентина Чернявська щиро подякували Любов Шаблій за змістовну, цікаву і корисну бесіду.

Тож, шановні наші ветерани, літні люди, живіть сьогодні, а не вчора чи завтра, радійте життю, відпочивайте, любіть життя, адже воно прекрасне в будь-якому віці.