×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Соціальні працівники навчалися вмінню працювати якісно та із задоволенням

20 Листопада 2019, 15:30

Декілька разів на рік територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району проводить для своїх працівників семінари-навчання. Цього разу до них завітали перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Пєчніков та заступник з гуманітарних питань Сергій Глізнецов. У своїх виступах вони високо оцінили роботу територіального центру в цілому, кожного соціального працівника та соціального робітника зокрема, які в усіх селах району опікуються самотніми, особами з інвалідністю, допомагають долати труднощі, а також щиро подякували за їхню таку нелегку, але потрібну людям професію. Семінар був присвячений кільком важливим темам, а тому проходив в декілька етапів.

Вже не вперше для працівників терцентру провела тренінг головний спеціаліст обласної профспілки Валентина Даник. Тему «Подорож до себе та формування стабільного емоційного стану» лектор обрала не випадково, адже соціальні працівники та соціальні робітники найбільше свого часу проводять з людьми, надаючи відповідні послуги. А тому питання професійного вигорання, втоми та емоційного перевантаження завжди є для них актуальним.

Валентина Іванівна підготувала змістовну презентацію, яка містила і теорію, і відеовставки, і декілька практик. Вправи особливо полюбилися слухачам, адже їх можна використовувати і в повсякденному житті для розвантаження та відпочинку від стресу і втоми. Тренінг містив настільки багато інформації, що виділеного часу навіть не вистачило, тому можна планувати наступні зустрічі із Валентиною Даник, в арсеналі якої залишилося ще чимало цікавого.

Повертаючись до питань діяльності терцентру, слово одержала завідуюча відділенням соціальної допомоги вдома Людмила Жук. Вона проаналізувала роботу соціальних робітників та працівників згідно із Державним стандартом за 10 місяців поточного року та підвела підсумки проведення моніторингу у відділеннях терцентру.

Звісно, слово мала і директор територіального центру Галина Кравченко, яка зупинилася на змінах, які можливі у роботі закладу у зв’язку із децентралізацією - активно створюються ОТГ, які йдуть у бік самостійності у всіх сферах. Також Галина Олександрівна зупинилася на питаннях трудової дисципліни, виконання вимог державних стандартів та на діяльності соціальних робітників відповідно до нормативних документів і їх співпраці із сільськими радами.

Завершився семінар також вкрай важливим питанням – вимогами до оформлення лікарняних листків непрацездатності. На них зупинилися заступник директора Оксана Литвиненко та провідний бухгалтер Антоніна Береговенко.

Тож черговий семінар пройшов активно та змістовно. Насичений план був втілений в життя, а присутні вкотре відкрили для себе нові сторони своєї професії, одержали можливість емоційного розвантаження та заряд позитиву для подальшої роботи.