×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Звіт про діяльність територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району за 9 місяців 2019 року

09 Жовтня 2019, 15:36

За 9 місяців 2019 року колектив терцентру продовжував працювати над якісним наданням соціальних послуг всім потребуючим жителям району, прагнув активно співпрацювати з усіма об’єднаними територіальними громадами, виявляючи одиноких, осіб з інвалідністю, що потребують допомоги, та надавати соціальні послуги згідно Державних стандартів, дбав про кадровий потенціал соціальних працівників та робітників.

Станом на 01.10.2019 року виявлено 2310 осіб, які потребували соціального обслуговування всіма відділеннями територіального центру, фактично обслужено 2166, що складає 93,7 відсотки.

При територіальному центрі працює 4 відділення:

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення з організації та надання натуральної та адресної допомоги (пункт прокату, швейна майстерня);

- відділення денного перебування, зокрема його філіали в 11 селах: Ротмістрівка, Носачів, Мельниківка, Макіївка, В. Яблунівка, Костянтинівка, Березняки,  Попівка, Тернівка, Сунки, Університет ІІІ віку -  «Цвіт осені» с. Ташлик факультет «Світ і ми»;

- мультидисциплінарна команда;

- відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді.

Відділення соціальної допомоги вдома для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

Станом на 1 січня 2019 в районі проживало - 950 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

На 01.07.2019 в районі проживало 900 самотніх громадян, потребували сторонньої допомоги 720 осіб.

На 01.01.2019 відділенням соціальної допомоги на дому територіального центру обслуговувалося  - 798 чол. Вибуло з початку року з обслуговування всього 210 чол., в т. ч.  ОТГ- 99, померли – 82, виїхали до родичів – 7, доглядають родичі – 13, з інших причин – 9.

Додатково виявлено і взято на обслуговування – 69осіб.

Обслужено з початку року 867 осіб, що становить 93,4 відсотки.!

На 01.10.2019 на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги одиноким на дому знаходиться 657 чол.

За 9 місяців 2019 року направлено 10 осіб у будинки–інтернати, у тому числі  психоневрологічного типу – 8 осіб.

Відповідно до методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг діє комісія з проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг. Згідно плану моніторингу за  2019 рік з  03 по 27 червня 2019 року здійснено перевірку оцінки якості надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома – проаналізовано роботу 12 соціальних робітників та обстежено й проанкетовано 120 підопічних, звіт із висновками доведено до відома працівників терцентру на семінарі - навчанні та опубліковано на сайті. Роботу соціальних робітників всі підопічні оцінили на «добре».

Соціальними робітниками за 9 місяців 2019 року  надано послуг, зокрема дворазових – 172040, одноразових - 198, разом – 172238 підопічним, в середньому на одного підопічного надано 46 послуг, здійснено відвідувань, зокрема, дворазових – 35648, одноразових - 125, разом - 35773.

На обслуговуванні знаходиться 85 осіб одиноко проживаючих, які вносять плату за надання соціальних послуг.

Проводилася робота соціальними робітниками по оформленню субсидій своїм підопічним на тверде паливо та скраплений газ,  за 9 місяців оформлено її 274 особі.

За 9 місяців 2019 року мультидисциплінарною командою для обслуговування людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги і обслуговуються у територіальному центрі, прийнято та виконано 27 замовлень, зокрема: послуги перукаря - 15, ремонт одягу - 12.

Всі соціальні робітники забезпечені спецодягом: халатами, жилетами, чобітьми, рушниками, рукавицями, сумками, засобами гігієни, зокрема, у вересні місяці 2019 року їм видані утеплені куртки.

Згідно даних голів рад ветеранів сіл в районі діє 26 волонтерських осередків, волонтерів в районі 134 особи, всього ветеранам надано 4122 послуги. За напрямком «Пенсіонер - пенсіонеру» з них працює 76 волонтерів, якими надано послуги 261 особі.

Відділення з організації надання натуральної грошової та адресної допомоги для  обслуговування малозабезпечених  верств  населення.

Протягом 9-ти місяців відділенням  обслужено 439 осіб.

З метою поповнення фонду відділення продуктами та речами направлено 20 листів підприємцям, організаціям, фермерам, релігійним конфесіям, банкам, широко використовуються особисті контакти з керівниками.

Відділення грошової та натуральної адресної допомоги поповнюється виключно за рахунок благодійництва.

На листи-прохання відгукнулись приватні підприємці Натальченко Р. (магазин «М'ясокрай»),  магазин «Салют» (керівник Стригун С.), керівник відділення німецько - українського благодійного фонду  Шоха Ю. (ВМНУБФ «Тавіфа»). Вагому допомогу відділенню  надає Християнська Місія «Милосердя і здоров’я» (кер. Снігур В.), ВКФ «Меркурій» (керівник Таран Є.), громадська організація «Комітет допомоги бідним», м.Черкаси (керівник Шелест Т.)

З початку 2019 року у фонд відділення надійшло промислових та продовольчих товарів на суму 18498,0 грн.

Всього за  півріччя надано допомогу 439 особам на суму 55770,0 грн., з них промисловими – 404 особам на суму 53045,0 грн., продтоварами - 35 особам на суму 2725,0   грн.

При територіальному центрі продовжує роботу швейна майстерня в с. Ротмістрівка.  За 9 місяців 2019 року надано послуг по пошиттю та ремонту одягу 142 особам,  на суму 4489,0 грн.,  безкоштовно скористались послугами майстерні 103 особи, зокрема,

6- АТОвців, 19  осіб з інвалідністю, 25  одиноких громадян.

Інші структурні підрозділи – це пункт прокату. З початку року 60 осіб отримали   реабілітаційне обладнання.

Відділення денного перебування.

Особлива увага приділяється збагаченню форм і методів роботи, надання соціальних послуг по адаптації та залучення до участі в клубах і любительських об'єднаннях ветеранів.

Протягом 9 місяців 2019 року адміністрація територіального центру активно працювала над розвитком та запровадженням інноваційних моделей соціальної роботи. На території району діє Університет ІІІ віку, клуби та любительські об’єднання ветеранів праці, якими охоплено 11 населених пунктах.

Так, при відділенні денного перебування працює 12 клубів та любительських об’єднань, працює факультет Університету ІІІ віку «Цвіт осені»  с. Ташлик, слухачами якого є 40 осіб. У 2019 році його слухачі вивчають курс «Світ і ми», який веде декан факультету, ветеран педагогічної праці Ліна Самура.

Територіальним центром укладено меморандум із  Смілянським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та із Смілянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці цих установ постійно співпрацюють з територіальним центром, проводять тренінги та заняття.

Клуби та любительські об’єднання працюють за змістовними планами, в розробці яких беруть участь ветерани, члени клубів та об’єднань.

Соціальні працівники залучають до участі у заходах,  що проводяться у філіалах відділення, працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівників освіти, охорони здоров’я, спеціалістів управління соціального захисту, Пенсійного фонду, юридичної служби, земельного агентства та інші. Територіальним центром налагоджена тісна співпраця з головами сільських рад, керівниками сільськогосподарських підприємств району, які безкоштовно надають ветеранам транспорт для екскурсій рідним краєм, які вже стали традиційними в клубах та любительських об’єднаннях району.

Традиційними стали майстер-класи з вишивки, орігамі, техніки декупаж, виставки робіт, картин, поробок, спільні благодійні обіди, відзначення державних, релігійних свят, ветеранські посиденьки.

Станом на 01.10.2019 року потребують соціальних послуг відділенням денного перебування  –  850 осіб,  обслужено з початку року – 817 осіб, що становить 96,1 %, на обслуговуванні у відділенні знаходиться - 659 осіб. 

За 9 місяців 2019 року відділенням проведено засідань  клубів - 234, лекцій та бесід - 537, занять Університету ІІІ віку – 37, відвідування членами клубів у відділенні денного перебування - 19123.

Робота з кадрами:

Станом на 01.10.2019 року в територіальному центрі соціального обслуговування працює 60 осіб, за штатним розписом 62 особи, в тому числі 38 соціальних робітників. Штат працівників укомплектований на 100 відсотків.

16 – працівників територіального центру мають повну вищу освіту, 3 із них - за спеціальністю «Соціальна робота», 5 – базову вищу, 15 – середньо-спеціальну, 21 – середню.

Із 60 працівників, 2-чоловіки, 58-жінок, 2-спеціаліста знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до 3- років, 3-сумісники.

7 працівників територіального центру з 27.06.2019 року переведено в  новоутворений Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Балаклеївської сільської ради».

Впродовж 9 місяців 2019 року звільнено-6 працівників та прийнято на роботу-9 осіб.

У вересні місяці 2019 року відкрито нове відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді, у яке введено 4 штатні одиниці.

Станом на 01.10.2019 року  відділення укомплектовано завідуючою відділенням – 1 штатна одиниця, фахівцем із соціальної роботи - 1 штатна одиниця та бухгалтером – 1 штатна одиниця, залишається вакантною посада психолога - 1 штатна одиниця.

Значну увагу адміністрація приділяє навчанню працівників, вже шостий рік при терцентрі діє «Школа соціальної роботи», в якій навчаються всі соціальні працівники та робітники. До занять запрошуються спеціалісти соціальної сфери, практичні психологи, педагоги та науковці.

Змістовно, із врахуванням побажань і пропозицій соціальних робітників проходять їх семінари-навчання. 19 червня 2019 року відбувся семінар-навчання за темою «Шляхи та методи запобігання і профілактики емоційного вигорання. Горіти не згораючи», за участю кандидата психологічних наук ЧНДУ ім. Б. Хмельницького Герасимової І.В., також розглядалися питання про основні положення нової редакції Закону України «Про соціальні послуги», прийнятого Верховною радою 17.01.2019р., про підсумки роботи відділення соціальної допомоги вдома та інструктаж з надання неелектротехнічному персоналу І групи допуску з електробезпеки інженером з охорони праці Смілянського РЕМу. Відбувся обмін досвідом роботи.

Кожний соціальний робітник отримав інформаційний матеріал, що стосується їх роботи, відповідно до нової редакції Закону про соціальні послуги.

Також у І кварталі 2019 року виготовлено та випущено буклет «Наше кредо- підтримувати, допомагати, захищати» з досвіду роботи відділення організації надання натуральної, грошової та адресної допомоги малозабезпеченим громадянам району.

У листопаді 2019 року заплановано провести чергову атестацію - 1 соціального працівника, яка підлягає атестації.

За звітний період у територіальному центрі проведено 25 щотижневих оперативних нарад при директору, де розглядалися нагальні питання діяльності відділень, проблеми, які потребували вирішення, давалися доручення відповідальним працівникам і контролювалися їх виконання.

Належна робота з кадрами, підтримка авторитету кожного соціального робітника в селі,

контроль за дотриманням трудового розпорядку дня, маршрутних листів, вимогливість і увага до проблем і їх вирішення є  пріоритетними завданнями адміністрації на рік.

Територіальний центр співпрацює з Ротмістрівською, Березняківською та Тернівською ОТГ на основі договорів, згідно з якими терцентру надається субвенція для надання соціальних послуг потребуючим цих громад.

На належному рівні в територіальному центрі поставлена інформаційно-роз’яснювальна робота, висвітлення діяльності територіального центру в засобах  масової  інформації  для формування  його позитивного іміджу серед жителів району. Створено сайт територіального центру при райдержадміністрації,  на якому постійно висвітлюється його робота.

Протягом 9 місяців 2019 року на сторінках районної газети «Смілянські обрії», міської газети «Сміла», обласної  профспілкової газети «Допомога, підтримка, захист»  надруковано 27 матеріалів, статей на сайті – 87.

Колектив територіального центру і надалі буде продовжувати працювати над реалізацією законодавчих та нормативних актів щодо вдосконалення системи надання соціальних послуг, активно долучатись до вивчення та надання пропозицій до проектів документів з питань реформування, готувати спеціалістів терцентру та соціальних робітників до роботи в умовах реформи, дбати про підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг, вивчати передовий досвід та впроваджує інноваційні форми роботи з людьми літнього віку району.

Децентралізація спонукає шукати шляхи співпраці з ОТГ, надавати якісно соціальні послуги і постійно вдосконалюватись, щоб нашими послугами продовжували користуватись в усіх громадах.

 

Директор                                                                                              Галина КРАВЧЕНКО