×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Cерпнева (не)конференція педагогів Смілянського району

29 Серпня 2019, 17:29

Наприкінці серпня по всій Україні проводяться традиційні серпневі конференції освітян, які дають старт новому навчальному року. 29 серпня 2019 року на базі Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області пройшла серпнева (не)конференція педагогів Смілянського району. В роботі конференції взяв участь заступник голови Смілянської районної державної адміністрації Глізнецов Сергій Володимирович. На захід прибули всі педагоги Смілянського району, працівники відділу освіти (всього 80 осіб). Районна серпнева (не)конференція, як і минулого року, проходила у форматі EdCamp, що дало змогу об’єднати зусилля педагогів і використати цей час для обміну досвідом, дискусій, обговорення проблем організації освітнього процесу в Новій українській школі. Розпочалась конференція з перегляду відео привітання від EdCamp Ukraine. Під час відкритття учасники (не)конференції хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто ціною свого життя захищав свободу і незалежність України. Начальник відділу освіти Смілянської РДА В. М. Мельник коротко підвів підсумки минулого навчального року і стану впровадження НУШ в школах району, розповів про особливості і зміни, які чекають на освітян в новому 2019/2020 навчальному році. Традиційним для серпневих конференцій стало підведення підсумків минулого навчального року та нагородження педагогів, які досягли значних успіхів у своїй професійній діяльності. Минулого року наші педагоги були активними учасниками і обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини» і конкурсу на кращу серії цифрових ресурсів. Начальник відділу освіти В. М. Мельник вручив дипломи і сертифікати Черкаського обласного інститут педагогічних працівників педагогам району, чиї роботи були визнані кращими на обласній виставці.

Згідно з програмою (не)конференції відбулась вчительська паралель у формі методичних об’єднань, а після невеличкої перерви учасники (не)конференції мали змогу відвідати одну з семи експертих сесій. Цьогоріч спікери на експертній паралелі виступали з цікавими і актуальними темами, а саме: «Академічна доброчесність: навчання заради успіху» (А. Забарна), «Щастя у чотири руки. Інформаційна компанія» (М. Показаньєва), «Як утворювать фемінітиви?» (О. Савченко), «Змішане навчання в математиці» (Р. Осадча), «Антидискримінаційний підхід у навчанні» (О. Євзюра), «Інституційний аудит закладу освіти» (О. Громова), «Меморандум співпраці між усіма учасниками освітнього процесу» (О. Канюка)

Неформальні конференції ЕдКемп, крім цікавого нетрадиційного дискусійного формату, мають ще одну особливість: вони породжують ефект «довгого хвоста». Перевірено: найцікавіше починається після EdCamp’ів! Унаслідок спілкування зав’язуються знайомства, народжуються нові ідеї, з’являється бажання більше познайомитися з питаннями і темами, які обговорювалися на ЕдКемпі. У цьому й полягає так званий ефект «довгого хвоста». Отже ми чекаємо на ефект «довгого хвоста» і сподіваємось, що педагоги Смілянського району активно впроваджуватимуть інновації у своїй професійній діяльності.

Завідувач РМК Алла Забарна.