×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Петрівка - голодування, Спасівка – ласування

21 Серпня 2019, 10:41

Традиційно перед великим святом Успіння Божої Матері йде Успенський піст. Які існують звичаї цього посту та як його дотримуватись, дізнавались на своєму засіданні учасники любительського об’єднання «Горлиця» с.В.Яблунівка. Дата посту є постійною, і кожен рік він починається на Медовий Спас – 14 серпня. У свято Преображення Господнього, яке припадає на цей період, відзначають Яблучний Спас. Саме тому в народі цей піст часто називають Спасівкою або Спасом.

Також всім відомо, що 19 серпня віруючі відзначають свято Преображення Господнього. Проте на засіданні ветерани дізналися і дещо нове: це свято має свою унікальність, адже так церква сповідує з’єднання у Христі Божественної і людської природи. У цей день у храмах відбувається освячення плодів – яблук і винограду, звідси і назва Яблучний Спас.

Соціальний працівник Галина Кулик розповіла ветеранам, що Успенський піст за суворістю прирівнюється до Великого, тобто в ідеалі проходить без вживання молочних, м’ясних і рибних страв. У суботу та неділю можна їсти рослинну олію і тільки в Преображення Господнє дозволяється подавати на стіл рибні страви. Якщо кінець посту припадає на середу або п’ятницю, то в ці дні теж дозволена риба. Основу пісного столу складають багаті вітамінами овочі та фрукти, котрими такий багатий серпень, а також хліб, крупи, гриби, горіхи та мед. Тому цей піст вважається найлегшим і найприємнішим. Навіть існує приказка: «Петрівка - голодування, Спасівка – ласування».

Закінчується Успенський піст великим святом Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня. Тому зараз вкрай важливо дотримуватися спокійного способу життя, приділяючи час духовному розвитку і освіті.