×

Діяльність РДА

Район сьогодні

У чарах купальської ночі

08 Липня 2019, 13:02

Без сумніву, Івана Купала – це найколоритніше свято. Воно відзначалося ще задовго до прийняття християнства і носило назву «Купало», яке з часом трансформувалося в церковне, адже співпадає із народженням Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня. Тож всі залюбки святкують це  цікаве свято, яке нині носить назву «Івана Купала».

В кожному населеному пункті району були організовані народні гуляння, концерти та театралізовані дійства. І, як завжди, ветерани взяли активну участь в їх організації та проведенні.

У с.Ротмістрівка цього дня було організовано концерт, на якому виступили ветерани, члени клубів «Струни душі» та «Зустріч». Вони виконували українські пісні та веселили публіку дотепними гуморесками. А ветерани, які  не брали участь у виступах, отримували насолоду від концерту серед глядачів.

У с.Яблунівка члени любительського об’єднання «Горлиця» також проявили неабияку завзятість в організації та проведенні концерту. З імпровізованої сцени вони дарували глядачам пісні, брали активну участь у конкурсах, в одному з яких навіть переміг учасник об’єднання Шейко Микола Петрович.

Макіївчани теж не відставали від своїх земляків. Вони навіть запросили на святкування своїх друзів, членів клубу ветеранів із с.Лебедин. Господарі разом з гостями співали купальських пісень та отримували насолоду від святкового дійства.

Традиції свята були збережені в кожному селі, адже невід’ємною частиною святкування були і Марена, і Купало, в деяких селах – навіть чорти та мавки. Зарядившись позитивом та енергією купальської ночі, ветерани повертались додому, в той час, як молодь пішла шукати міфічний цвіт папороті.