×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Розпорядження від 01.04.2019 № 58 «Про заходи по боротьбі з пожежами в лісах та полезахисних лісонасадженнях Смілянського району у 2019 році»

03 Квітня 2019, 09:59

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я


01.04.2019                                                                                                                                                                                          № 58


Про заходи по боротьбі з пожежами

в лісах та полезахисних лісонасадженнях

Смілянського району у 2019 році


Відповідно до статей 18, 25, 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Держкомлісгоспу України від 27.12.2004 №278, з метою своєчасного проведення заходів по попередженню лісових пожеж та їх гасіння:

1. Вважати пожежонебезпечним періодом в лісах та полезахисних насадженнях району період з 01 квітня по 01 листопада 2019 року.

2. Для організації та керівництва протипожежними заходами в лісах району утворити комісію в складі:

Голова комісії – перший заступник голови райдержадміністрації

Члени комісії:

Директор державного підприємства «Смілянське лісове господарство»

Начальник Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області (за згодою)

Начальник відділу з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату  райдержадміністрації

Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації

Представники засобів масової інформації (за згодою).

3. Рекомендувати директору державного підприємства «Смілянське лісове господарство», керівникам сільськогосподарських підприємств та головам фермерських господарств району, які мають лісонасадження або розташовані в лісі:

забезпечити виконання Правил пожежної безпеки в лісах;

організувати до початку пожежонебезпечного періоду добровільні пожежні дружини, а також провести повну очистку лісосік та лісових масивів від лісосічних залишків, виділити відповідальних осіб для проведення протипожежних заходів по охороні лісів від пожеж;

до 01 квітня закрити всі непланові шляхи, що проходять через лісові масиви, а за користування плановими шляхами встановити належний контроль;

розробити заходи по проведенню протипожежної пропаганди серед населення, відпочиваючих з питань суворого дотримання Правил пожежної безпеки в лісах, використовуючи для цієї мети листівки, пресу, радіо.

4. Заборонити лісокористувачам з 01 квітня по 01 листопада спалювати залишки хворостів на лісосіках.

5. Відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації до початку пожежонебезпечного періоду довести план протипожежних заходів до кожного сільськогосподарського підприємства та здійснювати контроль за їх виконанням.

6. Заборонити в пожежонебезпечний період випалювання трави, соломи на сільгоспугіддях, пришляхових смугах та болотах. Категорично забороняється розведення вогнищ в лісонасадженнях та полезахисних лісосмугах.

7. Заборонити в пожежонебезпечний період відривати від основної роботи по охороні лісів працівників лісової охорони.

8. Встановити, що керівники підприємств та організацій, голови фермерських господарств несуть особисту відповідальність за дотриманням протипожежних вимог їх колективами під час організованого виїзду в лісові насадження на відпочинок.

9. Заборонити в’їзд автотранспорту в пожежонебезпечний період в шпилькові насадження, крім транспорту спецпризначення.

10. Рекомендувати Смілянському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області в протипожежний період виділяти на допомогу лісовій охороні працівників міліції для патрулювання в місцях масового відпочинку населення.

11. Керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, рекомендувати сільським головам у разі виникнення пожеж в лісових насадженнях залучати до гасіння, шляхом мобілізації, необхідну кількість населення з власним протипожежним інвентарем, виділяти необхідну кількість автотранспорту.

12. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою та покладаю на відділ з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації.


Перший заступник голови                                                     О. Пєчніков