×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Проведено районний огляд-конкурс самодіяльних драматичних колективів, театрів малих форм та читців-аматорів

28 Лютого 2019, 10:01

  23   лютого  в  районному будинку культури  відбувся   районний огляд-конкурс самодіяльних  драматичних колективів, театрів малих форм  та  читців-аматорів, присвячений   100-річчю української революції.

  Огляд проводиться  з метою естетичного, національно-патріотичного  та громадського виховання  підростаючого покоління,  виявлення талановитих дітей, пізнання класичної та сучасної драматургії,  вивчення та практичне знайомство зі сценічною мовою, пластикою, художнім словом та акторськими навиками.

  Оцінювання учасників огляду конкурсу проводилось за такими критеріями: майстерність виконання, голос, дикція, жести, сценічний одяг, використання сценічного простору, декорацій, музичного оформлення та їх відповідність жанру твору і режисерському задуму.

  В огляді-конкурсі прийняло  участь більше двадцяти читців, котрі представляли гуртки художнього читання сільських закладів культури сіл: Балаклея, Березняки, Мале Старосілля, Макіївка, Теклине та Пастирське. Близько  двох годин  учасники боролися за першість у майстерності володіння художнім словом. Слід відзначити, що рівень виконання учасників з кожним роком зростає.

  Виступи конкурсантів оцінювало журі у складі:

  Нечипоренко А.М.   – завідувач сектором  культури , голова  журі;

  Присяжна  Н.В.     -  директор  районного будинку культури, заступник  голови  журі;

  Присяжний В.А.  – методист районного будинку культури з  драматичного  жанру;

  Боговик  Л.В.  - методист з фольклорного жанру;

  Кривошея С.М.   -  методист з  вокального  жанру.

  В зв’язку з проблемами забезпечення транспортом, частина драматичних колективів буде представлена на районному огляді-конкурсі вокального-хорового жанру «Пісенні колорити» 23 березня 2019 року.

  За результатами  районного огляду-конкурсу на обласному конкурсі читців «Тарасова вершина», присвяченому 205-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, Смілянщину  будуть представляти:

  Єлизавета Горобченко, з уривком  твору «Кавказ» Т.Г.Шеченка (Березняківський СБК);

  Анастасія Крохалюк, з власними творами (Березняківський СБК);

  Колесник  Анна  (Балаклеївський СБК).

  Також ми щиро вітаємо народний аматорський театральний колектив «Березіль» Березняківського СБК (режисер Оксана Левченко), який в номінації «народні аматорські театри» заслужено посів ІІ місце в області за підсумками проведення обласного огляду-конкурсу театральних колективів та театрів малих форм «Яскраво, красиво, натхненно творчі несем надбання» і буде гідно представляти Смілянщину на заключному концерті переможців 24 березня в м. Черкасах.

  Дякуємо всім учасникам огляду-конкурсу і бажаємо творчого запалу та нових перемог!

 

За інформацією районного будинку культури