×

Діяльність РДА

Район сьогодні

МАРАФОН ПАМ’ЯТІ «ЗИМА, ЩО НАС ЗМІНИЛА»

28 Лютого 2019, 09:20

І знову, в котрий це вже раз,

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом’янути славний час,

Коли на користь Батьківщині

Себе принесли кращі з нас…

2014 рік… Майдан… Молодь вийшла на Хрещатик виборювати свою гідність…Із останніх сил боронилися патріоти від ворога, який розстрілював на короткій дистанції. Це була боротьба за вільну, чесну, демократичну Україну. Боротьба, що знаменувала народження героїв – Героїв Небесної Сотні.

Уже 5 рік поспіль учнівський та педагогічний колективи Носачівської ЗОШ I-III ступенів вшановують подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. У зв’язку з цим у школі було проведено цикл заходів:  19.02.2019 р. учні стали учасниками мітингу на кладовищі біля могили односельця, Героя України, Юрія Пасхаліна. 20.02.2019 р. стали учасниками флешмобу «Хоч душі в вічність відійшли, та пам’ять в серці не згасає», де діти запустили в небо жовто-блакитні кульки.

Учні та вчителі разом згадували ключові історичні події Революції Гідності під час марафону  пам’яті «Зима, що нас змінила». Ведучі Алла Щербак, учениця 9 класу, та Катерина Березняк, учениця 7 класу, здійснили екскурс у минуле і допомогли пригадати все, що вдбувалось 5 років тому. Одна із сторінок марафону пам’яті була присвячена нашому односельцю, Герою України, Герою Небесної Сотні – Юрію Пасхаліну. Ведучі проінформували присутніх  про життя та долю Юрія, схарактеризували його історичний подвиг на Майдані.

Читці-декламатори: Юрій Журавель, Анастасія Семенова, учні 5 класу, Ольга Ліповая, Олександр Клименко, Віталіна Плужнікова, учні 6 класу, Анастасія Бобошко, Олександр Педан, Максим Шаптала, учні 11 класу, через поетичні хвилюючі рядки висловили глибоку шану Героям України.

Було згадано і вшановано кожного патріота, кожного героя із Небесної Сотні. Оскільки марафон пам’яті мав і навчальну мету, то матеріали, взяті із інформаційної платформи «Небесна Сотня. Герої не вмирають», були скомпоновані у відеоряд, що дало можливість присутнім візуально побачити Героїв України. Доповнили марафон пам’яті український народний реквієм «Плине кача» та композиція «Нашим героям» у виконанні Анастасії Семенової, учениці 5 класу.

Марафон пам’яті об’єднав всіх нас, дав силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Євгенія Гуртова,

педагог-організатор

Носачівської ЗОШ I-III ступенів