×

Діяльність РДА

Район сьогодні

На Смілянщині вперше пройшло обласне свято «МИСТЕЦЬКА ТОЛОКА»

18 Вересня 2018, 13:22

  16 вересня,  в мальовничому селі Балаклея,  зібрались кращі  творчі колективи Черкащини на обласне свято  «Мистецька толока». З благословення матінки-природи, важкі дощові хмари відійшли і подарували  гожу днину всім гостям свята та глядачам.

   Свято розпочалось святковою ходою колективів-учасників. Відкрив свято голова Балаклеївської сільської ради  Ростислав Ситнік, який подякував всім учасникам заходу, що знайшли можливість і завітали до села Балаклея на обласне дійство.

  Смачним короваєм  зустріли наші земляки гостей та організаторів свята директора Черкаського обласного центру народної творчості Тамілу Іванову, яка  подякувала господарю села за чудовий прийом колективів та вручила кожному колективу грамоту Обласного центру народної творчості за участь у святі. В свою чергу гостинна  Балаклея вітала кожний колектив смачним короваєм  та  пам’ятним сувеніром.   

  Після нагородження до вітального слова запросили Лідію Зайву, помічника народного депутата України Сергія Рудика, яка висловила своє захоплення від організації та проведення такого масштабного свята, кількості колективів, які завітали на Смілянщину, від їх таланту, яскравих костюмів та вроди.   

  У цьому яскравому дійстві, яке  організували та провели фахівці  Черкаського обласного центру народної творчості у співпраці з працівниками районного будинку культури та Балаклеївського сільського будинку культури , взяли участь 25 сільських аматорських колективів із Черкаського, Кам'янського, Городищенського, Шполянського, Золотоніського, Драбівського, Тальнівського та Уманського районів, Білозірької об’єднаної територіальної громади.

  Під час проведення свята  працювала  «Галявина майстрів», де свої цікаві роботи презентували  народні майстри Смілянщини.

  Більше чотирьох годин  дарували свою творчість аматори Черкащини  жителям Смілянщини.  Пісні у прекрасному виконанні  змінували професійно виконані  хореографічні колективи.  Вигуки «Браво!»  постійно лунали від вдячних глядачів. Такого дійства в  Балаклеї не було давно.

   Фінальним акордом цієї феєрії сільських талантів став виступ вокального ансамблю «Матусяни» Матусівського сільського будинку культури  Шполянського району (художній керівник Володимир Сівак) та вокального гурту «Отаман» Смілянського районного будинку культури (керівник Василь Гончаренко).

  Доброзичливі господарі пригощали всіх смачною кашею та духмяним трав’яним чаєм. Дякуємо за спонсорську допомогу в організації свята Юрію Сегеді,  директору ДП «Смілянський лісгосп».

   Особлива подяка всім творчим колективам, що завітали до Смілянщини! Чекаємо нових зустрічей!

 

 

Наталія Присяжна,

директор районного будинку культури