×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Обслуговування доріг загального користування протягом І кварталу 2018 року

30 Травня 2018, 11:22

На сьогодні стан дорожнього господарства району свідчить про значні труднощі і недоліки у його функціонуванні, зумовлені недостатнім фінансуванням дорожньо-ремонтних робіт порівняно з нормативними потребами.

Саме тому на території району реалізовується «Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення у Смілянському районі на 2016-2018 роки».

Протягом І кварталу 2018 року рішеннями районної ради від 23.01.2018 та від 16.02.2018 для фінансування ремонту доріг загального користування місцевого значення, які проходять територією району, передбачені кошти по загальному фонду у сумі 237,8 тис. грн., з них за рахунок обласного бюджету в сумі 137,8 тис. грн., та за рахунок районного бюджету – 100,0 тис. грн. Головним розпорядником коштів визначено Смілянську районну державну адміністрацію. З початку року кошти не використовувались.

На виконання районної програми    "Про   зміни   до  рішення районної ради від 28.09.2016 № 13-1/VII «Про Програму розвитку дорожньої інфраструктури  і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією,  ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення у Смілянському  районі на 2016-2018 роки» райдержадміністрацією передбачено субвенцію обласному бюджету  для реалізації заходів обласної програми «Фінансування ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області та розвитку дорожньої інфраструктури на 2016-2018 роки» на суму 500,0 тис.грн.

Відповідно до Закону України від 17.11.2016 «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» з 01 січня 2018 року повноваження у сфері управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення передані обласній державній адміністрації.

З метою залучення позабюджетних коштів для проведення ремонтних робіт автомобільних доріг загального користування та комунальної власності райдержадміністрацією проводилися зустрічі з підприємцями району, на яких обговорювалися можливі варіанти співпраці в межах чинного законодавства, які б дозволили привести дороги району до належного стану.

Так, 24 січня 2018 року в райдержадміністрації відбулася спільна нарада за участю помічника Народного депутата України Рудика С.Я., Першого заступника голови районної державної адміністрації, Голови районної ради, представника філії «Смілянська ДЕД», керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчого комітету Смілянської міської ради, сільських голів  щодо визначення переліку найбільш аварійних ділянок доріг місцевого значення та вулиць і доріг комунальної власності. Під час наради обговорювалося питання щодо стану дорожнього покриття в Смілянському районі та м. Сміла, внаслідок чого визначено найбільш аварійні ділянки доріг місцевого значення та вулиць і доріг комунальної власності, що потребують першочергового ремонту.

Райдержадміністрацією проведено обстеження доріг загального користування місцевого значення О-241308 від а/д Н-16 – Ташлик – Буда Макіївка 14 км + 0 – 15 км + 500 та О-241311 м. Сміла – Березняки –
ст. Райгород – Кам’янка, які проходять територією району.

За результатами обстеження складено дефектний акт на дорогу загального користування місцевого значення О-241308 від а/д Н-16 – Ташлик – Буда Макіївка 14 км + 0 – 15 км + 500 та надіслано Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення обласної державної адміністрації на погодження. Після отримання погодженого дефектного акту буде виготовлятися проектно-кошторисна документація.