×

Діяльність РДА

Район сьогодні

В області стартував конкурс "Черкаська якість"

18 Травня 2018, 12:05

На виконання розпорядження Черкаської облдержадміністрації від 01.07.2015 №313 «Про проведення обласного конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість», з метою популяризації місцевих виробників, що виготовляють конкурентоспроможну продукцію, надають якісні послуги, досягли успіхів у освоєнні ринку та приділяють велику увагу сучасним системам управління, Черкаська обласна державна адміністрація оголошує про початок у 2018 році обласного конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість».

Щорічний обласний конкурс якості є першим етапом до участі підприємств у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України», який проводиться під Патронатом Президента України, під керівництвом Уряду України та за сприяння Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Цей Конкурс є частиною національного руху за якість і досконалість.

Початком конкурсу вважається дата його оголошення. Заявки для участі в конкурсі «Черкаська якість» (далі - Конкурс) приймаються до 01 вересня 2018 року.

В рамках Конкурсу визначається краща продукція (товари, роботи, послуги) за наступними номінаціями «Продукція (продовольчі товари, промислові товари для населення, товари виробничо-технічного призначення, вироби народних художніх промислів)» і «Роботи та послуги».

Критеріями оцінювання продукції (товарів, робіт, послуг), яка подається підприємствами (організаціями) на Конкурс, є:

- використання підвищених показників якості та безпечності порівняно з чинними вимогами, підтвердження безпечності заявленої продукції протоколами випробувань, наявність сертифіката відповідності або інших документів, що підтверджують відповідність заявленої продукції, робіт, послуг;

- використання регіональної та української сировини, матеріалів;

- наявність атестованої випробувальної лабораторії або договору із субпідрядними організаціями на виконання випробувань;

- забезпеченість та стан засобів вимірювальної техніки під час виробництва заявленої продукції;

- естетичні властивості, дизайн, ергономіка, відображення національної та регіональної символіки в образі товару;

- відсутність претензій (рекламацій) споживачів, контролюючих органів, закупівельних організацій щодо продукції, етика, естетика та культура поведінки персоналу під час надання послуги (виконання роботи);

- порівняння ціни та якості з кращими аналогами та доступність на вітчизняному ринку для споживачів із різною купівельною спроможністю;

- рівень інформування споживачів щодо споживчих властивостей заявленої продукції;

- соціальна значимість продукції, роботи, послуги;

- дотримання санітарно-гігієнічних норм та вплив заявленої продукції на навколишнє середовище під час виробництва, реалізації та утилізації заявленої продукції.

Організаційно-методичне та інформаційне забезпечення проведення Конкурсу на Черкащині здійснює Державне підприємство «Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».
         На підприємстві організовано консультативний пункт для надання практичної допомоги та консультацій спеціалістам підприємств та організацій області з питань підготовки матеріалів для участі у Конкурсі.

Додаткову інформацію про умови проведення Конкурсу можна отримати за телефоном/адресою: (0472) 37 15 44, м. Черкаси, вул. Гоголя, 278, ДП «Черкасистандартметрологія», 18002 (електронна адреса: konkyrs@st.ck.ua ).