×

Діяльність РДА

Район сьогодні

«Дзвони екологічної біди»

11 Травня 2018, 15:42

Чорнобиль. Ця назва походить від гіркого полину – чорнобилки. Спочатку так іменувалось давнє поселення, потім – місто, а згодом і атомна електростанція. мало хто знав про чорнобривого брата сивого полину, аж поки не прийшов той судний день. І тоді згадали люди, що у Біблії написано: «… засурмив третій янгол, – і велика зоря спала з неба, палаючи як смолоскип. І спала вона на третину річок та водні джерела. І ймення зорі «Полин». І стала третина води як полин, і багато людей повмирали з води, бо згіркла вона…»

Минув 32 рік відтоді як над четвертим реактором Чорнобильської електростанції нічну пітьму розірвало велетенське вогнище.

І 32 рік цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і хворіє серце.

26 квітня 2018 року у стінах Малостаросільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів зібралися діти і ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС згадати сумні події 26 квітня 1986 року. Годину пам’яті «Дзвони екологічної біди» провели директор Будинку культури Родовікова Галина Вікторівна та сільський бібліотекар Колташова Антоніна Василівна. З словами подяки звернулися учні школи до ліквідаторів – односельців, які ризикували своїм здоров’ям та життям, а саме Левченка Олександра Анатолійовича, Колташова Сергія Вікторовича, Васютіна Володимира Васильовича, Сільченка Дмитра Івановича. Діти вручили квіти Левченку Олександру Анатолійовичу, який прийшов у школу на захід, щоб молоде покоління не забуло страшних уроків минулого.

 Адміністрація