×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Методичні гостини в Білозірську ОТГ

22 Березня 2018, 08:39

      За ініціативи методиста початкової освіти, голови районної організації Профспілки Плясунової Н.Г. 15 березня 2018 року відбулися методичні гостини  освітян Смілянського району в заклади освіти Білозірської ОТГ.

      На методичні гостини завітали 24 вчителі початкових класів із усіх загальноосвітніх закладів освіти району, 4 методисти на чолі із завідувачкою районного методкабінету Забарною А.П..

     Гостям було запропоновано екскурсійно оглянути 3 заклади освіти: загальноосвітню школу  І ступеня - філію Опорного навчального закладу «Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», заклад дошкільної освіти «Червона шапочка», опорний навчальний заклад «Білозірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Білозірської сільської ради.

    Освітянам Смілянщини було презентовано успіхи та досягнення, які мають колеги після об`єднання для забезпеченні освітнього середовища, створенні належних і комфортних умов навчання, виховання та діяльності кожного учасника освітнього процесу.

    Заклади освіти у достатній мірі забезпечено сучасними меблями, дошками, інтерактивними засобами навчання. Гості спостерігали моменти уроків в устаткованих кабінетах філології, біології, фізики, іноземної мови, «Захисту вітчизни». Вразили присутніх ігрові центри у закладах і майданчики на подвір`ях, утеплені приміщення, енергозберігаючі вікна, двері, полагоджені дахи, східці, доріжки, економні котли і т.п.

    Працівники закладів освіти ОТГ відповідно до чинного трудового законодавства мають всі соціальні гарантії, у повному обсязі та своєчасно отримують доплати, винагороди, премії.

   Керівники закладів освіти ОТГ пишаються налагодженими партнерськими стосунками із громадою, зокрема, батьками, відділом освіти, виконавчим комітетом сільської ради Білозірської ОТГ. 

    Цікавою була екскурсія опорним навчальним закладом, яку на високому рівні провів лідер учнівського самоврядування, учень 11 класу Олексій Лютий.

    Під час круглого столу директор опорного закладу Петренко С.О.  проінформувала присутніх про особливості організації освітнього процесу у громаді.Також було презентовано досвід участі в проекті «На крилах успіху».

   Освітян Смілянщини вразила зустріч і діалог із сільським головою Міцуком В.П. та начальником відділу освіти, культури, туризму, молоді, спорту Валантирець Н.В., які  розповіли про позитивні зміни в освітній галузі громади в зв’язку з проведенням децентралізації. Вони щиро та відверто відповідали на всі запитання учителів та методистів, акцентуючи увагу на важливості відповідальності лідера громади при прийнятті рішень, на необхідності співпраці всіх представників влади і громади, на наявності довіри сільському голові, а особливо, на їх спільній вірі у краще майбутнє життя об’єднаної громади. А ще вони називали великі суми коштів у десятках мільйонів, які було витрачено в ОТГ на освіту.

   Сільський голова зазначив, що пріоритетним питанням у діяльності новостворених громад має бути питання забезпечення якісної дошкільної, загальноосвітньої і позашкільної освіти. Він переконаний, що саме створення комфорту для навчання і виховання дітей буде запорукою успішного розвитку майбутнього життя у громаді.

   Дякуємо колегам із Білозірської ОТГ за теплу зустріч, за методичні гостини, за досвід роботи щодо управління освітою в ОТГ, за щире спілкування з колегами. 
   Освітяни Смілянщини на «живому» прикладі переконалися, що реформа децентралізації діє і, головне, на користь кожного представника громади. Звісно, не все вдавалося їм відразу, громада пройшла шлях ризиків і вагань, протиріч і переконань, змін і нововведень, але згуртувавшись, із вірою у краще сьогодні вони мають результати, якими можуть хвалитися і пишатися.

Віримо, що і у нашому «домі» все буде добре! 

Разом ми - сила!

За інформацією Плясунової Н.Г.