×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Щоденник вражень

28 Лютого 2018, 14:57

від І сесії семінарів-тренінгів з підготовки вчителів початкових класів, які навчатимуть першокласників за новим Державним стандартом початкової освіти у вересні 2018 року

 

Гончаренко Н.М., учитель початкових класів Ташлицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради:

        …22-23 лютого 2018 року на базі Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів відбулися семінари-тренінги з підготовки вчителів початкових класів, які навчатимуть першокласників за новим Державним стандартом початкової освіти у вересні 2018 року.

        Семінари проводила творча, професійно – спрямована, лідер, методист – новатор, справжня «агентка змін» Плясунова Ніна Григорівна.

Початок кожного тренінгового заняття проходив у спокійній, дружній, творчій обстановці «ранкових зустрічей», які ми будемо проводити з учнями кожного дня.

        Практичні вправи, які презентувала нам Ніна Григорівна протягом двох навчальних днів, навчили кожного присутнього як правильно це робити із учнями.

         Крім практичних вправ вчителі отримали якісні знання з вивчення «Концепції Нової української школи», «Державного стандарту початкової загальної освіти» та інших необхідних документів.

         Головне, всі присутні зрозуміли, що так, як навчали нас колись - вже не можемо. Ми не боїмося змін, не боїмося змінюватися. Адже змінюватися не складно, а цікаво. Адже перед кожним з нас стоїть головне завдання – різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та реалізації, громадянської активності.

         То ж давайте разом будувати якісну Нову українську школу!

 

Приймак Ю.В., учитель початкових класів Тернівської школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради:

           …«Хочеш щось змінити – почни з себе» - це правило стало основою Нової української школи. Одним з етапів на шляху до змін є навчання, яке стає корисним тільки тоді, коли воно цікаве. Саме такими були тренінги для вчителів 4 класів Смілянського району, які організувала і провела Плясунова Н.Г. У процесі співпраці ми не тільки вивчали основу НУШ, але на власному досвіді пересвідчилися, що нові форми навчання дозволять виховати особистість, яка є патріотом своєї держави, може знайти вихід із будь якої ситуації, а також навчиться свої знання втілювати в практику.

          Ці тренінги дали змогу кожному відчути себе сучасною дитиною з її потребами. Нестандартні завдання, які проводилися в ігровій формі, ненав’язливо спонукали кожного учасника задуматися над важливими питаннями, які турбуюсь освітян.

        Одною з основних форм співпраці було спілкування, яке стає незамінним помічником у вирішенні будь якого питання. Співпраця на основі комунікації зробила наше навчання ще більш кориснішим і практичним. Загалом, активна участь у тренінгу дозволила усім присутнім почерпнути нові знання, отримати незабутні враження і набути безцінний досвід.  

 

Бак О.В., учитель початкових класів Малосмілянської ЗОШ І-ІІ ступенів Смілянської районної ради:

     … Четвер… Учителі початкових класів Смілянського району  їдуть до Костянтинівської спеціалізованої школи, щоб відвідати тренінг  для вчителів  Нової української школи від тренера -  Плясунової Ніни Григорівни.

     Про що він буде? Як проходитиме? Багато запитань у нас виникало дорогою…

    Але, розпочавши модулі з позитивних побажань від Ніни Григорівни і через гучний зв'язок від Алли Петрівни всім нам стало легше.

   Потім закипіла робота із «ранкової зустрічі» - важливого етапу у роботі з дітьми для згуртування колективу. Присутні віталися у колі, ділилися своїм враженням про ідеї НУШ, спільно ми створили формулу НУШ. Ми виконували різні завдання, розробляли правила, грали в рухливі ігри. Надзвичайно сподобалась вправа на оцінювання власних знань «Павутина». Друга частина тренінгу була присвячена темі, то яким повинен бути сучасний вчитель?

    У роботі ми визначили, що сучасний учитель - це творча особистість. яУчитель має бути активним, комунікабельним, динамічним, працездатним, вольовим, впевненим у собі, толерантним, висококомпетентним, а ще бути на одному рівні з малюками. Потрібно рухатися в ногу з часом, бути професійно-компетентними, бо саме від нас, вчителів,  залежить майбутнє наших дітей, майбутнє держави.

     По закінченню роботи кожен із нас мав змогу висловитися про свої відчуття від різних видів діяльності під час тренінгу. Всі говорили, що на тренінгах отримали  задоволення, захоплення, цікавість, надію, бажання творити, вільно висловлювати свою думку, проте, втратили збентеження,  невпевненість у собі.

        P.S. Що особисто я відчувала? Страшенне задоволення!

        У процесі спілкування я бачила і відчувала як передавався запал  Ніни Григорівни від ідей НУШ колегам, як у нас, у «агентів змін» зник страх до нового, а прокидався інтерес до втілення ідей  НУШ.

        Отже, впевнено можу сказати, що Новій українській школі БУТИ! Чекаю з нетерпінням нашої наступної зустрічі…

 

 

Методист, Плясунова Н.Г.