×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Відбувся навчальний методичний блок та майстер-класи на тему: «Нова Українська школа. Інтегроване навчання в початковій школі».

05 Грудня 2017, 14:57

      28 листопада 2017 року на базі  Макіївської загальноосвітньої  школи    І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради у рамках навчального семінару для керівників ЗНЗ району відбувся навчальний методичний блок та майстер-класи на тему: «Нова Українська школа. Інтегроване навчання в початковій школі».

       Методист Плясунова Н.Г. ознайомила директорів закладів освіти з особливостями навчального процесу наступного навчального року, яка зазначила, що  вже зараз ми готуємося до зустрічі із першачками 2018 року за вимогами Нової української школи. 

       У загальноосвітніх навчальних закладах району триває фестиваль інтегрованих уроків у 1-4 класах, відбувся навчальний тренінг про особливості інтеграції у 1 класі для учителів 4 класу, сплановано різні форми методичної роботи з питань інтеграції на рівні РМО, ШМО, заплановано декаду початкової школи у грудні та практичне навчання у січні 2018 року на базі Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум», яке проведе Маценко Н.Ю, яка у  цьогорічному 1 класі пілотує новий Державний стандарт початкової загальної освіти.

      «Ми постійно наголошуємо на особливостях проекту нового Державного стандарту початкової освіти, вивчаємо і впроваджуємо тематичні тижні і дні, ранкові зустрічі, плануємо освітнє середовище, пробуємо застосовувати на уроках елементи критичного мислення, «щоденні 5», «щоденні 3», діяльнісний підхід у навчанні. Особливу увагу приділяємо процесу інтеграції. Кожен учитель майбутнього 1 класу має пройти відповідні навчальні курси, отримає сертифікат і успішно розпочне новий 2018-2019 навчальний рік», - доповіла Н.Г. Плясунова. 

       На усвідомлення почутої інформації директорам шкіл свою майстерність продемонстрували вчителі початкових класів:

Хижняк Л.О.  (спеціаліст ІІ категорії) презентувала етапи інтегрованого уроку у 1 класі з навчання грамоти  «Закріплення звукових значень букви «р». Читання складів, звуків» і трудового навчання «Пластилін. Ліплення равлика»;

Бойко О.П. (учитель-методист, вища категорія) презентувала етапи інтегрованого уроку у 2 класі з літературного читання  «Казка  Колобок. Інсценізація казки» і образотворчого мистецтва «Виконання композиції «Лісова галявина уночі»;

Кушкова О.В. (спеціаліст І категорії) презентувала етапи інтегрованого уроку у 3 класі з літературного читання «Дід Осінник». В. Сухомлинський» і природознавства «Осінні явища природи;

Хаврел А.М. (старший учитель, вища категорія) презентувала етапи інтегрованого уроку у 4 класі з літературного читання «Ялинка мого дитинства». Т.Коломієць» і трудового навчання «Об’ємна аплікація «Новорічна красуня».

        Після переглянутих майстер-класів директори ЗНЗ зазначили, що інтеграція  - необхідний компонент реформування та оновлення змісту початкової освіти, який передбачає підвищення ефективності педагогічної взаємодії всіх учасників навчального процесу, а особливо, учня та вчителя

 

За інформацією  Макіївської ЗОШ