×

Діяльність РДА

Район сьогодні

До уваги автоперевізників!

13 Липня 2017, 17:10

Періоди високих температурних показників навколишнього середовища можуть негативно вплинути на фізичний стан водіїв, знизити увагу при керуванні автомобілем, що може привести до тяжких дорожньо-транспортних пригод. 

Державне агентство автомобільних доріг просить користувачів доріг на цей період, особливо в денну пору доби, обмежити поїздки на далекі відстані, а у випадку крайньої необхідності вживати заходи від перегріву організму.

При підвищених температурних показниках повітря до 280 С і більше, рух автотранспорту фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн призводить до руйнувань та деформацій покриття автомобільних доріг загального користування.

При цьому на їх відновлення Укравтодор змушений відволікати значні бюджетні кошти, яких в умовах обмеженого фінансування дорожньої галузі не вистачає навіть на роботи з експлуатаційного утримання доріг.

Керуючись вимогами Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги» та постановою Кабінету Міністрів України  від 27.06.2007 № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування», з метою збереження доріг від передчасних руйнувань, Укравтодор з 01 червня 2017 року при високих температурах повітря застосовує обмеження руху великовагових транспортних засобів у денну пору доби.

З цією метою на автомобільних дорогах загального користування буде встановлено відповідні дорожні знаки та інформаційні панно.

Для тимчасового відстою таких транспортних засобів вздовж доріг підготовлено більше 940 майданчиків.

Дотримання водіями вантажних транспортних засобів вагових параметрів здійснюватиметься територіальними підрозділами Укртрансбезпеки із залученням 26 пунктів габаритно-вагового контролю, які находяться на балансі дочірніх підприємств ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та відповідними обласними підрозділами Національної поліції України.

Інформація про застосування зазначених обмежень та місць розміщення тимчасових майданчиків розміщена на сайті Укравтодору та в місцевих засобах масової інформації.

Укравтодор просить з порозумінням поставитись до питання збереження доріг від передчасних руйнувань.

Окремо Укравтодор звертається до автоперевізників щодо зміни графіків перевезень вантажів з переорієнтацією їх роботи на нічний час, оскільки за спекотної погоди на асфальтобетонному покритті швидко утворюється колійність, напливи, зсуви та інші деформації, що негативно впливає на безпеку руху.

За інформацією Укравтодору