×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Участь у третій національній (не)конференції для шкільних педагогів EdCampUkiraine- 2017.

04 Травня 2017, 11:03

29-30 квітня 2017 завідувач РМК А. П. Забарна та директор Носачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради О. А. Громова взяли участь у третій національній (не)конференції для шкільних педагогів EdCampUkiraine–2017, яка проходила у м. Харкові. (Не)конференції EdCamp проводяться у всьому світі, починаючи з 2010 року, в новому дискусійному форматі для співтворчості вчительок і вчителів. В Україні рух EdCamp стартував два роки тому. Під час проведення (не)конференцій EdCamp  відбувається відкритий обмін педагогічним досвідом і співпраця за принципом „Give – Get” („Дай, якщо можеш – Візьми, якщо хочеш”).

Учасники EdСamp від Смілянського району були в числі 700 педагогів, які приїхали цього року на третю національну (не)конференцію EdCampUkiraine. Програма двох днів освітнього форуму була дуже насиченою. Найбільше за все запам’ятався виступ міністра освіти і науки України Лілія Гриневич під час відкриття (не)конференції та „Відвертої розмови” в перший день заходу. Загалом з учасниками (не)конференції Ліля Михайлівна провела весь перший день. Основна тема її виступів – розбудова „Нової української школи”.

А. П. Забарна та О.А.Громова повернулися з (не)конференції EdCampUkiraine сповнені враженнями та з бажанням провести у майбутньому міні (не)конференцію EdCampUkiraine для педагогів Смілянського району.

 

Для довідки: коротко про EdCamp.

Оголошено шість принципів існування руху EdCamp:

1. Учасниці й учасники не платять за вхід на EdCamp’и. Це сувора умова, яка гарантує рівність шансів.

2. EdCamp’и не мають „кураторів” з державного чи бізнес-секторів. Усі вільно висловлюють свої думки, вступають в дискусію і відстоюють свої погляди.

3. Будь-хто може організувати EdСamp у себе – чи то районне управління освіти, окрема школа, громадська організація або неформальна учительська група.

4. На початку EdCamp’ів графік і теми спілкування плануються спільно з усіма. За рахунок цієї спонтанності план подій відповідає потребам учасників/ниць.

5. Якщо ви відвідуєте EdСamp, то маєте право виступити. Усі можуть поділитися своїм досвідом в атмосфері, яка об’єднує.

6. Учасники й учасниці самі визначають, які з сесій відвідають. І на який час там затримаються. Це «відсіює» неактуальні або презентовані в непривабливій формі виступи.

Завідувач РМК Алла Забарна.