×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Він впав смертельною росою….

27 Квітня 2017, 10:20

Чорнобиля гіркий полин

На серці ліг незримо й тяжко,

І плине над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно.

 

26 квітня 2017 року минув 31-ий рік з дня техногенноїекологічно-гуманітарної катастрофи, спричиненої вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку     Чорнобильської атомної електростанції, наслідки якої ми відчуваємо і нині.

Саме в цей день учнівський та педагогічний колективи Ротмістрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів зібралися в актовому залі, щоб згадати події, які відбулися в кінці  квітня 1986 року, а також вшанувати пам'ять тих, хто загинув і постраждав, намагаючись ліквідувати наслідки страшної аварії та врятувати нам, своїм нащадкам,  життя. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв – сотень і сотень тих, хто став на захист життя мільйонів українців та інших народів.

Наша пам'ять і пам'ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до тих трагічних квітневих днів. Поля і луки, ліси й озера, річки і ставки Чорнобильщини тяжко уражені невидимою хворобою… Горе впало не тільки на Україну. Воно зачепило Білорусь і Росію. Змертвіло багато водоймищ, непридатною для вживання стала в них вода.

Минуть десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від покривдженої землі. Кажуть, час лікує, затягує рани. Неправда. Нічого він не лікує. Просто біль відходить кудись глибоко в серце, приживається там, освоюється, і нікуди від цього не дінешся.

Ми низько схиляємо голови перед ними і з особливим почуттям їх вшановуємо! Велика Вам подяка і низький доземний уклін! Нехай будуть вдячні та уважні люди до Вас, щодня, щохвилини, завжди!

 

За інформацією

Ротмістрівської ЗОШ I-III ступенів