×

Діяльність РДА

Район сьогодні

ProZorro – це прозорі і ефективні закупівлі

21 Квітня 2017, 14:49

20 квітня 2017 року в м. Сміла у великій сесійній залі міськвиконкому відбувся навчальний семінар для замовників та учасників публічних закупівель на тему «Застосування електронної системи закупівель ProZorro». На заході були присутні представники міськвиконкому, бюджетної сфери міста, сільських рад, структурних підрозділів райдержадміністрації, Смілянської центральної районної лікарні ім. Софії Бобринської, Комунального закладу «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Смілянської районної ради та представники бізнесу.

Семінар розпочав Артур Чемирис - координатор у сфері електронних закупівель в Черкаській області, який розповів про чинне законодавство у сфері публічних закупівель та можливі зміни. Слухачі семінару отримали відповіді на актуальні запитання, які виникають на різних етапах електронних закупівель, дізналися про систему Dozorro - систему впливу та контролю закупівель, про правильність складання річного плану закупівель. Після теоретичної частини семінару, перейшли і до практики. Світлана Вареник – представник департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації наглядно показала як користуватися електронними майданчиками та як знайти потрібну інформацію.

Семінар був корисним і для представників бізнесу, адже знання і вміння – це головна запорука успіху. Держава зацікавлена у побудові нової некорумпованої та абсолютно прозорої системи державних закупівель, яка доступна всім учасникам ринку, а не лише закритому колу обраних. Кожен суб’єкт підприємницької діяльності може подати свою пропозицію та стати переможцем за результатами торгів. Хотілося б, щоб більше суб’єктів підприємницької діяльності долучалися до електронної системи закупівель, оскільки система ProZorro створює для постачальників новий істотний ринок збуту товарів і послуг. Здійснення закупівель через систему ProZorro – це прозорі і ефективні закупівлі.

Артур Чемирис повідомив, що незабаром планується проведення семінару лише для представників бізнесу.

Сміляни вдячні за отриману корисну інформацію!