×

Діяльність РДА

Район сьогодні

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ, ПАМ’ЯТІ ТИХ, ХТО НЕ ПОВЕРНУВСЯ ДОДОМУ

22 Лютого 2017, 08:16

      На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку стали і герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. То чи може бути забутою кров героїв, пролита на вулицях Києва? Чи можемо ми, живі, забути невинно убієнних? Можлива лише одна відповідь – Ні!

     Сотня історій, сотня людських життів, сотня нових зірочок на українському небосхилі, сотня героїв! І сьогодні ми згадуємо всіх, бо не маємо права забувати! Ще не скоро висохнуть сльози матерів , які  втратили своїх Героїв. Оплакує Героїв Небесної сотні  вся українська спільнота… Ми, молоде покоління,  повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну…Пам’ятати і розповідати  про них. 

     Тож до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні в Голов’ятинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.  було проведено ряд виховних заходів, але хотілося коротко зупинитися на декількох.  20 лютого була проведена тематична лінійка-реквієм «Герої не вмирають… Просто йдуть», яку провела лекторська група  шкільного самоврядування, учні вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв, запалили свічку пам’яті в данину тих, хто відійшов у вічність, хто заради торжества справедливості жертвував собою.

     В учнів 10-11 класу відбулася відкрита виховна година «Вшануймо пам’ять Героїв Небесної сотні, учасників Революції Гідності, жителів області, які загинули за свободу та Незалежність України»,  яку провела вчитель історії Манько Н.О., діти вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, переглянули фільм-реквієм  «Небесна Сотня у вирій полетіла…»,   класний керівник намагалася прищепити любов до Батьківщини,  виховати патріотичну свідомість, національну гідність,  розвивала бажання стати гідними громадянами України.

      В учнів 7-8 класу 17 лютого  була проведена виховна година «Зима, що нас змінила», яку провела класний керівник Чередниченко М.Г.,  діти мали можливість переглянути відеоматеріали тих подій листопада 2013 по лютий 2014 року. Вшанували героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України. Діти стали в коло дружби і висловили свої побажання для України.

      Учні 1-4 класів відвідали шкільний музей де учні-екскурсоводи провели змістовну екскурсію, звернувши увагу на стенди «Революція Гідності», «Життя віддане за Україну» та «Наші герої».

      Країна після трагедії стала іншою й потребує реальних змін в усіх сферах життя. Небесна Сотня  - новітні герої України. Вони полягли за нас із вами. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння.

      Україна потребує нашої виваженості, єдності, мудрості. Пишаймося молоддю. Вона активна, здатна відстоювати майбутнє. Поважаймо себе, державу, тоді інші країни поважатимуть нас.

     Герої не вмирають. Вони житимуть у пам’яті й справах наступних поколінь. Будьмо патріотами, любімо свою багатостраждальну матір Україну. Сьогодні вона як ніколи потребує нашої допомоги.

Пам’ятаймо наказ великого Кобзаря:

Свою Україну любіть,

Любіть її … во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть!

     Не будьмо байдужими до всього, що відбувається в країні, згуртуймося навколо національної ідеї. Будьмо гідними наших славних пращурів, які віддавали своє життя, здобували волю й свободу Україні.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Педагог-організатор

Марина Чередниченко