×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Село Ташлик

27 Травня 2011, 02:51

До складу Ташлицької сільської ради входить селище Степок    

Ташлик – село, центр сільської ради. Розташоване за 35 км на південний захід від міста Сміла та за 4 км від залізничної станції Сердюківка. 
Площа територіальних меж сільської ради складає 6388  га.
Кількість населення – 1666 осіб.
За переказами, перші поселенці з’явилися в урочищі Дениси. Ташлик – слово татарське і означає «кам’янисті ґрунти», «кам’янисті місця».
В Україні чимало річок носять подібну назву. В басейні річок Синюха  і Тясмин можна знайти річки Плетений Ташлик, Чорний Ташлик, два Сухих Ташлики і, нарешті, Гнилий Ташлик, який впадає у ріку Тясмин.
Назва села походить від гідроніма – однойменної річки Ташлик.
В історичних документах знаходимо запис: «1843 року підприємці К.Яхненко і Ф.Симиренко спорудили перший в Україні механічний пісково-рафінадний завод у Ташлику, неподалік Сміли».
Л.Похилевич 1864 року в «Сказании о населенных местностях Киевской губернии» пише: «…Завод выделывает до 50 000 пудов сахара и столько же рублей доставляет чистого годового дохода…
Жителей обеего пола 2407…
Церковь приходиться в честь Воздвижения Христа Господня, еще в 1746 г., как видно из визиты, почиталась издавна существующею, хотя стоявшая тогда имела только 7 лет существования (с 1739 г.). Она разобрана по совершенной ветхости в 1846 году…»
У березні 1920 року в селі засновано перше товариство спільного обробітку землі (ТСОЗ) «Червоний плуг», а в 1924 році – ще два ТСОЗи «Червоний плугар» і «Зірка».
На початку 1926 року ці товариства було об’єднано в сільськогосподарську артіль «Нива», яку в 1931 році було перейменовано в артіль ім. 14-річчя Жовтня.
У 70-х роках у селі розташовувалась центральна садиба колгоспу «Зоря Комунізму». Працювали середня та восьмирічна школи, кінотеатр, Будинок культури, 3 дитячі ясла, дільнична лікарня, 2 медпункти, 2 пологові будинки, аптека, 7 магазинів.
За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни, 380 жителів села нагороджені орденами і медалями.
У селі встановлено пам’ятник воїнам-визволителям.