×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Село Мале Старосілля

27 Травня 2011, 00:52


Мале Старосілля – село, центр сільської ради. Розташоване за 20 км від м. Сміла та за 38 км від м. Черкаси. Через село протікає річка Бузянка.
Площа адміністративних меж сільської ради складає 4525,8 га
Населення – 760 осіб.
Перші спогади про село датовані 20 січням 1956 роком. Цього числа універсалом Богдана Хмельницького дозволено будівництво Виноградського монастиря поблизу Малого Старосілля.
У 1711 році у селі налічувалось 77 дворів. Лаврентій Похилевич у «Сказании о населенных местностях Киевской губернии» 1864 року «…поблизу села в лісі знаходиться древнє замковище, примітне своїми розмірами і формою». На підставі цього факту, а також, враховуючи те, що неподалік села розташований древній Ірдинський монастир, історик робить висновок про існування в глибокій давнині на місці Малого Старосілля значного і важливого поселення. Знахідки в урочищі «Кругла Гора» (наконечники стріл, списів, бронзові пряжки та срібні жіночі прикраси) відносяться до глибокої давнини, та, за оцінками спеціалістів, мають вік 2-2,5 тисячі років.
У радянський період на території села в 1924 році створено ТСОЗ (товариство спільного обробітку землі), у 1929 році – сільськогосподарську артіль, а згодом – колгосп «Червоний Жовтень». У 1962 році на його базі організовано відгодівельний радгосп.
За мужність і відвагу, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни, 77 жителів села нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу, а Ф.Л.Грозний став повним кавалером орденів Слави. На честь воїнів-визволителів та односельчан, що полягли в роки війни, споруджено два пам’ятники та обеліск Слави.
У селі функціонують загальноосвітня школа І-ІІ ступенів і дитячий садок «Вишенька».
У 2007 році за рахунок коштів сільського бюджету дитячий садок підключено до існуючої газової мережі. До школи у 2003 році за рахунок кооперативних (громадських) коштів теж підведено газову мережу.
Медичну допомогу населенню надає фельдшерсько-акушерський  пункт, який очолює кваліфікований фельдшер Т.М. Вікторжевська. У 2004 році ФАП повністю газифіковано.
У 2003 році за рахунок власних коштів населення прокладено 8,5 км газопроводу середнього тиску.
Завершено будівництво центрального водосховища. Проектна документація на його будівництво розроблена ПВ ВАТ «Черкаси-водпроект» та має назву  «Екологічне поліпшення стану та благоустрою річки Бузянка в селі Мале Старосілля Смілянського району Черкаської області».