Для зміни разміру шрифта натисніть на одну із трьох літер "A", розміщених над посиланням "Підказка".
Для зміни масштабу сторінки засобами браузера використовуйте:
16 Липня 2015, 08:38
Село Сунки знаходиться біля лісового масиву, що є частиною легендарного Холодного Яру. Розташоване за 9км від Сміли, за 40км від Черкас, та 10км від залізничної ст.ім.Т.Г.Шевченка.
Сунки було одним з найголовніших осередків Наддніпрянщи-ни, де виробляли кераміку, робили підпаливний розпис посуду квітковим орнаментом. Виготовляли блюда з майстерним розписом, вази, фігурний посуд та іграшки складних форм, оздоблені рельєфами і відбитками. Чудові миски, які зберігаються в Державному музеї народного декоративного мистецтва України в Києві, були передані графинею Яшвіль в 1905р.
Колись до Сунок приїздив видатний композитор Петро Чайковський. Двічі село відвідав Тарас Шевченко.
З 1900р. ці землі перейшли поміщиці княгині Наталі Григорівні Яшвіль (Філіпсон). До 1917р. власністю княгині були цегельний та спиртовий заводи, цех по вишиванню, школа, баня, великі масиви лісу. Свого часу роботи вишивальниць княгині Яшвіль були нагороджені великою срібною медаллю (м.Київ, 1909р.) і малою золотою медаллю в Парижі, відзначені премією в Петербурзі на ІІ Всеросійській кустарній виставці (1913р.). Вишивальниці передали своє уміння нащадкам.
Новгородський IV літопис оповідає про війну князя Київської Русі Ігоря з уличами. Для підкорення уличів дружина Ігоря проходила і поблизу Сунок.
За інформацією відділу краєзнавства
Смілянської центральної районної бібліотеки