×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Озеро-кар’єр. Кратер вулкана.

18 Червня 2015, 09:41

    Побачити всю красу озера-кар"єра  ви зможете завітавши до села Мала Смілянка, що на Смілянщині.

   Село розташоване за 10 км на південь від районного центру, – м.Сміли, та за 8 км від вузлової залізничної ст.ім.Т.Шевченка. Сучасна назва села походить від «Мало-смілянської економії» графа Бобринського.

   Біля села збереглися   кургани епохи бронзи та скіфських часів.

   На території села знаходиться кратер вулкана, виверження якого відбулося ще за часів мезозою, 235мільйонів років тому, що виник між двох глибинних розломів земної кори. На цій території було знайдено вироби кам’яного віку: сокири, рубила, скребки, наконечники списів, що свідчить про поселення первісних людей. Всі ці унікальні артефакти були передані в Академію наук України.

  На Смілянщині дійсно відбувалися вулканічні процеси і тривали протягом 100-50 мільйонів років. Проби із свердловин виявили вулканічну породу, що показала великий вміст сірки та фосфору. Наявність вулканізму, взагалі, на Черкащині – рідкісне природне явище. Відпочиваючі на березі живописного і загадкового кар’єру і досі знаходять цінний матеріал для картин та інших доробок – кварцитний пісок, – гранули золотаво-прозорого кольору.

  Запрошуємо зануритися у води озера-кар’єра та на власні очі побачити красу Смілянщини.

 

 

                    За інформацією відділу краєзнавства

                    Центральної районної бібліотеки