×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Запрошуємо відвідати Плескачівський музей стародавнього побуту та народних ремесел

25 Травня 2015, 14:00

Село Плескачівка лежить на відстані 25 км на схід від райцентру і найближчої залізничної станції м.Сміли. Відоме з кінця XVII ст. Поблизу села виявлено велике городище скіфських часів (VII-VIст. до н.е.). Місцевість біля Плескачівки обжита раніше, а саме з IV-IIIст. до н.е., про що свідчать залишки скіфського городища неподалік від с.Шевченка.

Музей стародавнього побуту та народних ремесел створено в 2012 року в Плескачівському будинку культури. Експозиція музею відтворює українську сільську хату в натуральну величину кінця ХІХ поч. ХХ ст. Усі експонати автентичні, зібрані і звезені із сіл Плескачівка й Шевченка. Загальна площа експозицій музею 81м2, кількість експонатів становить 1350 одиниць. Зовні хата крита соломою, вікна з віконницями 1897року.

В музеї зберігається ручний, на дві корби млин, на якому відвідувачі власноруч можуть змолоти зерно, просіяти помел через сито, отримати легку фракцію висівки (шелеху), важку фракцію крупу і саму мілку фракцію – муку для випічки хліба. У величезній ступі усі охочі можуть спробувати потовкти просо для млинців та каші.

Кожен, хто хоче поринути у життєвий устрій наших предків, може взяти участь у майстер-класі з випічки хліба «Від зернини до хлібини», «Ткацтво доріжок із «дірок»», та скуштувати козацького кулішу в «Очеретяній хаті» -   садибі зеленого туризму на Синегубівці.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати музей стародавнього побуту та народних ремесел, що знаходиться за адресою: Смілянський район, с.Плескачівка, вул.Жовтнева, 58.

Ласкаво просимо!

 

 

За інформацією

відділу культури і туризму

райдержадміністрації

14