×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Смілянщина, Куцівка, Осьмачка…

20 Травня 2015, 15:35

Село Куцівка  відоме з поч. XVII століття.  Церква Різдва Пресвятої Богородиці   є визначною спорудою Смілянщини.  Такого унікально-архітектурного значення споруд в Україні лише три. Церкву було зведено в Куцівці в 1810 році на кошти тодішнього власника села генерала-майора А.П.Орлова, на місці старої дерев’яної церкви 1734 року побудови.

Маленьке село визначне й тим, що викохало українського патріота, поета Тодося Осьмачку. На шляху Золотоноша-Сміла-Умань встановлено знак маршрутного орієнтування до села Куцівка з позначкою «Село, де народився письменник Тодось Осьмачка». На місці, де стояла хата Тодося, стоїть пам’ятний знак, а до  100-річчя від дня народження письменника на будинку культури встановлено меморіальну дошку. На базі сільської бібліотеки розміщено музейну кімнату Тодося Осьмачки, де можна ознайомитись з архівними матеріали про життя та творчість відомого поета. Одна з вулиць названа іменем Тодося Осьмачки, на якій, в день народження славнозвісного поета, місцеві жителі зустрічають почесних гостей варениками.

Щорічно в до Куцівки приїздить все більше люду, яким не байдужі погляди й творча сила Осьмачки. В травні проходить «Літературна толока», на яку з’їжджаються відомі літератори, поети, письменники, драматурги, читці та шанувальники поета.

До 120-ї річниці від дня народження поета цього річ відбулося вручення премії Тодося Осьмачки, яку заснував міськрайонний благодійний фонд «Тодось Осьмачка» та підприємство «Булатецькі  брати». Премію отримав письменник з міста Хмельницького Василь Іванович Горбатюк за книгу «Слово і меч». Твори Осьмачки декламували вихованки театру-студії «Міраж» будинку дитячої та юнацької творчості. На місцині, де стояла хата поета, було розгорнуто виставку народних майстрів Смілянщини.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати живописну та історичну Куцівку!

Відділ культури і туризму райдержадміністрації