×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Роз’яснення щодо останніх змін у законодавстві у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

14 Квітня 2015, 10:19

Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» доповнено статтею 42, якою встановлено особливості державної реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, право власності на які виникло та оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 року.

З 25.03.2015 року реєстрація похідного права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, право власності на яку виникло та оформлено в установленому порядку до 01 січня 2013 року здійснюється одночасно з державною реєстрацією права власності на таку ділянку (крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі прав) на підставі заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, поданої власником чи набувачем відповідного похідного прав, або уповноваженою ними особою. З відповідними заявами про реєстрацію похідного права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення можна звертатися як у реєстраційну службу, так і до нотаріусів.

Кабінет Міністрів України на засіданні 18 березня прийняв ряд важливих рішень щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція). Зокрема, прийнято розпорядження, яке забезпечить функціонування системи електронних сервісів у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 02.03.2015 Президентом підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)».

Послуга «ОНЛАЙН-ВИТЯГ» дає можливість громадянам через мережуІнтернет отримати електронний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР).

При цьому:

-        для отримання витягу не потрібна реєстрація або використання ЕЦП;

-        витяг формується автоматично в режимі «онлайн» без участі реєстратора;

-        «Онлайн-витяг» надається без підпису реєстратора, але має юридичну силу;

-        сплата за послугу проводиться онлайн за допомогою платіжної картки, яка також виступає ідентифікатором юридичної особи;

-        отримати онлайн витяг можна одразу після сплати.

Типи «онлайн-витягів» аналогічні паперовим , що надаються державними реєстраторами.

Кожен  «онлайн-витяг» має унікальні реквізити, за допомогою яких його можна перевірити та завантажити повторно.

Так само буде реалізована послуга «ОНЛАЙН-ДОВІДКА» – електронна довідка з ЄДР. Її відмінність – довідка міститиме інформацію лише про наявність або відсутність в ЄДР суб’єкта господарювання.

Найближчим часом такий самий механізм онлайн-сервісів буде запроваджено у сфері державної реєстрації майнових прав: з квітня поточного року заплановано запроваджено послуги отримання в електронному вигляді витягу за результатом реєстрації, або рішень про відмову чи зупинення розгляду заяви.

 

 

Начальник реєстраційної служби

Смілянського міськрайонного

управління юстиції Шаблиста С.І.