×

Діяльність РДА

Район сьогодні

ПОКАЗОВІ ОБ’ЄКТОВІ ТРЕНУВАННЯ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

17 Березня 2015, 15:14

         12 березня 2015 року для керівників навчальних закладів району на базі Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено показові  об’єктові тренування з цивільного захисту. Метою  тренування було показати:  організацію оповіщення та зв’язку, захисту учасників навчально-виховного процесу при раптовому нападі противника з повітря; перевірка реальності планів щодо приведення  формувань цивільного захисту у готовність до дій  за призначенням.

         Об’єктові тренування розпочалися з теоретичного блоку, у якому директор Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шулежко А.В. поділився досвідом організації  цивільного захисту у школі, значну увагу  приділивши питанням щодо порядку дій керівного складу цивільного захисту на випадок  надзвичайних   ситуацій та алгоритму проведення евакуації учасників навчально-виховного процесу на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. 1 

         Показове тренування проходило у ІІ  етапи. Перший  етап передбачав  оповіщення, збір адміністрації школи та оцінку ситуації, доведення інформації до колективу школи,укриття учасників навчально-виховного процесу в підвальному приміщенні школи.

        Директори шкіл мали можливість  прослідкувати  за діями учасників тренувань в умовах наближених до безпосередньої загрози повітряного нападу: відпрацювання дій, які  передбачені  при отриманні сигналу «Повітряна тривога», «Відбій повітряної  тривоги». Учні, учителі, обслуговуючий персонал спустилися в укриття і розмістились в чітко визначених приміщеннях.  

2

       Враховуючи, що значна частина шкіл не має облаштованих укриттів, також учнями школи та педагогічними працівниками продемонстровано порядок  дій   при евакуації  особового складу на відкриту місцевість та відпрацювання дій на забезпечення захисту життя  в природному середовищі.

       На другому етапі працівники  Смілянської районної  організації Товариства Червоного Хреста  провели  навчання  з надання  першої допомоги  під час виникнення  надзвичайних ситуацій.   3

Своє вміння надавати першу допомогу при травмуванні  продемонстрували учні Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.  


4

        Підсумки показового об’єктивного тренування  підвели начальник відділу освіти Смілянської райдержадміністрації Мельник В.М. та начальник відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи Смілянської райдержадміністрації Бердник Ю.О.   відмітивши, що  тренування пройшли організованого та злагоджено. Учні, персонал школи отримали відповідну практику щодо дій в умовах надзвичайної ситуацій, а керівники навчальних закладів - теоретичні знання  та практичні навички  для  проведення відповідних об’єктових навчань  у ввірених їм закладах.

 

                                                                    Начальник штабу ЦЗ,

                                                                      головний спеціаліст відділу освіти

                                                                                                    Т.М.Бульченко