×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Розвиток зеленого туризму

24 Липня 2013, 16:35

Стан розвитку туризму в районі було розглянуто на апаратній нараді при голові райдержадміністрації. Начальник відділу культури та туризму Алла Нечипоренко зокрема зазначила, що туризм - стає невід’ємною частиною соціально-економічного розвитку району. При центральній районній бібліотеці діє відділ краєзнавства, який вивчає історико-культурну спадщину Смілянщини. Як наслідок розроблено 7 туристичних маршрутів, які дають можливість жителям району та туристам – гостям більш детально дізнатися про минувшину нашого краю, оцінити його багаті історичні пам’ятки. При їх розробці було включено близько 40 об’єктів історико-культурної спадщини та кілька музеїв.
 На сьогодні, як підкреслила Алла Нечипоренко, найактивнішим є маршрут № 2, куди ввійшли села Костянтинівка, Мале Старосілля та Теклине. У першому населеному пункті приваблює пам’ятний знак «Возз’єднання повстанських загонів Бурки і Максима Залізняка», у другому – спіральна гора. Печери Виноградського Успенського монастиря, база партизанського загону, що діяв під час Великої Вітчизняної війни. Щодо с. Теклино то неабияку зацікавленість,окрім краєзнавчого музею, викликають курган «Червона могила» Волове озеро, діючий млин сім’ї Маньків, зведений 112 років тому. Алла Михайлівна акцентувала свою увагу на зеленому туризмі, який є досить перспективним для сіл району. Бо саме він значно впливає на їх розбудову, вирішення питання зайнятості населення тощо.
 На сьогодні 9 агро-садиб готові до прийняття туристів з різних регіонів України та зарубіжжя. Серед найбільш активних «Очеретяна хата» с. Плескачівка, «Лісова легенда» с. Сунки, «Дерунова лагуна» с. Велика Яблунівка, та інші.
 Розвиток туризму в нашому районі у тому числі – зеленого позитивно оцінили на прес-турі, який відбувся у Плескачівці.