×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Ветерани с.Ротмістрівки відзначили День української хустки

07 Грудня 2020, 16:17

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це свято було запроваджено з метою  збереження та відродження  українських традицій, адже хустка – це не лише жіночий головний убір, а ще символ нашого народу, оберіг, який символізує любов та свободу, вірність традиціям та патріотизм.

Тож соціальний працівник Тамара Кривошея цього дня підготувала для ветеранів цікаву пізнавальну розповідь про історію появи української хустки, народних обрядів, звичаїв та традицій, які пов’язані із її використанням, про обрядове значення даного головного убору. Адже з давніх часів хустка була яскравим елементом жіночого вбрання, який підкреслював святковість чи буденність одягу, інформував про родинний, матеріальний чи правовий статус жінки. Кожна жінка намагалася мати якнайкращу, оригінальну, не схожу на інші хустку для свят та буднів.

А після лекції ветерани взяли участь у цікавому майстер – класі, під час якого кожен мав змогу поділитися традиційними та власними методами носіння хусток, особливостями їх пов’язування залежно від обставин та статусу жінки.

Тож цього дня ветерани поверталися додому не лише в гарному настрої, а ще й з оригінально запнутою хусткою на голові.