×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Варті уваги, любові і підтримки

03 Грудня 2020, 15:00

Щорічно, починаючи з 1993 року в Україні 3 грудня відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь осіб з обмеженими можливостями в житті суспільства. Проведення цього дня спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від їх участі в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення рівних прав усіх громадян. Чимало людей з інвалідністю району беруть активну участь в житті громад, зокрема є постійними учасниками  клубів та любительських об’єднань, Університетів ІІІ віку. 

Так, в с.Ротмістрівка студентка Університету ІІІ віку, інвалід 1 групи по зору Наталія Ромащенко не лише є активним учасником усіх занять та заходів, а ще й самотужки розробила методику вишивки для незрячих, якою сама ж і користується. То ж цього дня соціальний працівник Тамара Кривошея відвідала свою студентку, побажала їй подальших успіхів та міцного здоров’я. 

Завітала Тамара Кривошея і до активної учасниці клубу ветеранів «Зустріч», яка теж є інвалідом, проте не сидить склавши руки, а також знаходить натхнення в рукоділлі – плете килимки, якими оздоблює власну оселю.