×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Пам'ятаємо роковини голодомору

30 Листопада 2020, 11:02

28 листопада в День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні працівники територіального центру відвідали людей населених пунктів району, які пережили той страшний злочин проти українського народу. Лише на Черкащині мученицькою смертю померло близько 300 тисяч людей різного віку, у тому числі – майже 11 тисяч у Смілянському районі (найбільше жертв було в селах Ташлик, Макіївка, Сунки, Ротмістрівка, Балаклея, Залевки, Голов’ятине та ін.)

10 людям, яким на сьогодні виповнилося більше 90 років із сіл Костянтинівки, Носачева, Миколаївки, Ротмістрівки, Тернівки та Малосмілянки були вручені продуктові набори завдяки депутатам від ВО «Черкащани» сільськими старостами та соціальними робітниками. Не можна було спокійно слухати спогади цих стареньких, які згадували, як голодомор косив людей, як вимирали цілими сім’ями, як складали у широкі ями померлих від голодомору.

Ніколи не вивітриться з пам’яті українського народу, у тому числі – мешканців Смілянщини великий голод 1932-1933 років, свідомо спричинений проти селян.

Свічки пам’яті, запалені у цей день – це наша пам’ять про жертви голодомору.