×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

25 Листопада 2020, 12:13

Уже не перший рік в Україні наприкінці листопада стартує Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Дана акція проводиться з 25 листопада по 10 грудня щорічно, тому і 2020 рік не став виключенням.


За статистикою кожна п’ята українська жінка страждає від сімейного насильства, та третя дитина, і тільки половина українців знають як розпізнати економічне насильство. Тому така інформаційно-просвітницька робота є вкрай важливою для нашої держави. Відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді  як завжди, долучився до проведення акції «16 днів проти насильства». 

Фахівцями відділення  розроблено план заходів, які спрямовані на привернення уваги сімей  до насилля, недопущення насильства над дітьми  та підвищення обізнаності населення про таке явище. Ефективним засобом тлумачення поняття «насильства» та його видів є інформаційна виставка під назвою «Насильство в сім’ї: як захиститися?», яка розміщена у приміщенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району. Клієнти Центру безперешкодно мають змогу отримати інформацію щодо організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства у сім’ї. Не могли оминути своєю увагою і найчисленнішу категорію клієнтів нашого Центру – сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Із вище згаданою категорією була проведена як індивідуальна робота, так і групова. Серед сімей та осіб проводилася роз’яснювальна робота щодо попередження домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Розв’язати проблему насильства та боротися з таким явищем можна тільки усім разом, що включає в себе і органи державної влади, і громадські організації, і активне суспільство, і кожного громадянина окремо. Тільки спільними зусиллями можна змінити ситуацію, яка, на жаль, склалася в Україні, і з’являться окремі випадки в нашому районі.