×

Діяльність РДА

Район сьогодні

Розвиток мережі ЦНАП в Черкаській області

21 Вересня 2020, 15:44

На сьогодні у області функціонує 41 центр надання адміністративних послуг, з яких – 18 при РДА, 6 – при МВК та 17 – при ОТГ. 

Через ЦНАПи громадяни та бізнес можуть отримувати найбільш запитувані адміністративні послуги у сферах земельних відносин, державної реєстрації нерухомості, бізнесу, реєстрації місця проживання/перебування осіб та ін.. 

Є в області ЦНАП, які надають розширений перелік послуг, як наприклад Білозірська ОТГ, Уманська та Черкаська міські ради. Ці ЦНАП закупили відповідне обладнання і тепер надають послуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України у вигляді картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм. А з 28 травня цього року у цих центрах стала доступна нова послуга з видачі паспорта громадянина України у вигляді ID картки при досягненні особою 14-річного віку з одночасним присвоєнням їй номера платника податків. 

Наразі в області проводиться робота щодо запуску через ЦНАП послуги “єМалятко”. Це комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою можна буде оформити до 8 адміністративних послуг. Вже 89 адміністраторів 39 ЦНАП області пройшли навчання щодо надання цієї послуги через ЦНАП. Наступний етап - підключення ЦНАП до порталу Дія.

З 2017 року у нашій області діє Програма “U-LEAD з Європою”, яка надає допомогу громадам в облаштуванні ЦНАП (меблі та техніка), та проводить навчання й консультації для адміністраторів. На сьогоднішній день учасниками цієї Програми стали 32 громади області, 5 – вже отримали допомогу від Програми повністю, 9 ОТГ у 2020 році отримали меблі та пройшли навчання для адміністраторів, наразі чекають на комп'ютерну техніку. Решта 18 – проводять ремонтні роботи в приміщенні ЦНАП і до кінця цього року планують відкрити у своїх громадах  нові ЦНАП.

Наближення адміністративних послуг до громадян, їх доступність та висока якість – одна з ключових функцій держави і органів місцевого самоврядування. Тому розбудова мережі сучасних ЦНАП є одним із пріоритетних завдань, мета якого забезпечити доступність адміністративних послуг незалежно від того, де проживає людина - зазначають в Департаменті регіонального розвитку обласної державної адміністрації.