joomla template

Меню користувача

Середа, 11 квітня 2018, 12:03

Інформаційно-аналітична довідка про роботу зі зверненнями громадян в Смілянській райдержадміністрації за I квартал 2018 року

Одним з головних напрямків діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування є робота зі зверненнями громадян, оскільки саме вона дає можливість визначити, які найбільш гострі питання хвилюють жителів регіону та потребують першочергового вирішення.

За І квартал 2018 року до Смілянської райдержадміністрації надійшло 99 звернень, що на 8 звернень більше ніж в аналогічному періоді 2017 року(91).

З них  письмових звернень 2018 – 95 (2017-87)- з них на ОКЦ  в 2018 році-  76 звернень, що становить 80% від усіх звернень, які надійшли до райдержадміністрації(2017- 72), на особистих прийомах 2018- 4(2017-4).

На всі звернення надаються обґрунтовані відповіді та роз’яснення  в термін згідно з вимогами  чинного законодавства, випадків безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам не допущено.

Своїм конституційним правом на звернення скористалися 257 ( 2017- 356) осіб.

До райдержадміністрації звернень на прямий телефонний зв'язок "Гаряча лінія" не надходило.

За період січень - березень 2018 року з центральних органів влади на розгляд до райдержадміністрації надійшло 93 звернення громадян або 99 відсотків від загальної кількості звернень та на 11 звернень більше ніж у 2017 році (81).

За І квартал 2018 року:

Апарат Президента України 2017 рік (2) проти 2018 року (2);

Облдержадміністрація 2017 рік (7) проти 2018 року (15);

Апарат Верховної Ради 2017 рік (0) проти 2018 року (0).

Від редакції газет 2017 рік (0) проти 2018 року (0).

Секретаріат Кабінету Міністрів України за 2017 рік (0) проти 2018 року (0)

Урядова гаряча лінія, обласний контактний центр 2017 рік(72) проти 2018 року(76)

Збільшення кількості звернень до органів вищої влади частково зумовлено створенням Урядового контактного центру. Це зручно, швидко, безкоштовно та дієво. Тому жителі Смілянського району протягом останніх років частіше почали звертатися саме до нього, що дало можливість зменшити надходження кількості письмових звернень та пришвидшити їх вирішення.

Протягом І кварталу 2018 року відслідковується тенденція щодо збільшення кількості звернень громадян до вищих органів влади. Питання, з якими звернулися громадяни до вищих органів влади стосувалися в основному вирішенню питань соціального характеру, а саме: виплати субсидій, призначення соціальних допомог, здійснення виплат одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям. Велика кількість звернень до обласної адміністрації зумовлена надходження великої кількості звернень від жителів села Костянтинівка, в яких вони  просили відновленні водопостачання та проведенні водогону. Всі звернення розглянуто та заявникам надані ґрунтовні відповіді.

Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітні сім'ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

За І квартал 2018 року до райдержадміністрації надійшло 46 (2017-37)звернень від пільгової категорії : від інвалідів- 5, учасників бойових дій - 1, від ветеранів праці, пенсіонерів -19; одиноких матерів - 14, багатодітних сімей – 5, ліквідатори на ЧАЕС - 2.

Найчастіше в своїх зверненнях громадяни, що відносяться до пільгових категорій, порушують питання соціального захисту, матеріальної допомоги, земельних питань, лікування.

Звернень від громадян, що мають заслуги перед державою, а саме від Героїв Соціалістичної праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України не надходило.

У письмових зверненнях громадян, розглянутих у І кварталі 2018року порушено 103(2017-95)питання.

Значну частину з них складають питання соціальної захищеності громадян зокрема матеріальної забезпеченості та призначення субсидії, соціальних виплат - 49(2017- 45) або 52відсотка від всіх піднятих питань;

Залишаються актуальними питання комунального господарства- 36(2017- 15) або 38 відсотків від всіх піднятих питань

За звітний період 2018 року до райдержадміністрації надійшло 3 (2017-7) колективних звернення. Звернення стосувалися побудови водогону в с. Костянтинівка та ремонту дороги в с. Плескачівка. На всі звернення було надано ґрунтовні відповіді.

Систематично аналізуючи звернення громадян, випадки безпідставної відмови в задоволені законних вимог заявників, проявів упередженості, халатності та формалізму при розгляді звернень не виявлено.

Повторних звернень не надходило.

За І квартал 2018 року розглянуто 4 звернення на особистому прийомі громадян головою райдержадміністрації та його заступниками.

Щоквартально розробляються графіки прийому громадян з особистих питань за місцем їх проживання керівництвом Смілянської районної державної адміністрації(виїзні прийоми громадян проводяться в приміщені сільських рад). Особистий прийом проводиться регулярно в установлені дні та години в зручний для громадян час. Графіки особистого прийому доводяться до відома громадян через засоби масової інформації та надсилаються виконкомам сільських рад для розміщення в установах та організаціях, які розташовані на території владних повноважень сільських рад.

12.03.2008 №93 «Про заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення» утворена постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян, до якої входять представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів. Щомісячно проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Проведено 3 засідання постійно діючої комісії. Питання стосувалися підключення газопостачання до будинку заявника, сприяння у проведенні перерахунку соціальної допомоги, сприяння у проведенні водогону у селі Костянтинівка. По всім питанням прийняті відповідні рішення та надано відповіді заявникам.

Розроблено графіки проведення Дня контролю та перевірок організації роботи зі зверненнями громадян щодо додержання законодавства про звернення громадян в структурних підрозділах райдержадміністрації та виконкомах сільських рад на 2018 рік. За І квартал 2018 року проведено 6 перевірок організації роботи зі зверненнями громадян у виконкомах сісльких рад (Великояблунівська, Тернівська, Малостаросілська, Костянтинівська, Малосмілянська, Березняківська сільські ради) та у відділі економіки та житлово-комунального господарства райдержадміністрації.. Підготовлені відповідні довідки по проведеним перевіркам.

Забезпечується щомісячне проведення Дня контролю, в рамках якого здійснюються перевірки стану виконання доручень, наданих місцевим органам виконавчої влади Президентом України, КМУ, АПУ.  Проведено 3 дні контролю.

На засіданні колегії райдержадміністрації в 25.01.2018 проведено звіт по роботі зі зверненнями громадян за 2017 рік.

На сторінках місцевої газети «Смілянські обрії»,веб-сторінці райдержадміністрації надаються узагальнені матеріали щодо організації роботи із зверненнями громадян, графіки особистого прийому громадян посадовими особами.

Змінено Четвер, 12 липня 2018, 07:44

Додати коментар

Захисний код
Оновити