joomla template

Меню користувача

Середа, 11 липня 2018, 11:27

16 майстрів Смілянщини взяли участь в обласному пленері

  З 28 по 30 червня 2018 року в селі Шевченкове Звенигородського району Черкаської області на території стадіону Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату проходив Шевченківський пленер «Тараса пензлі оживають», який зібрав талановитих дітей Черкащини.

  30 червня  відбулася заключна концертна програма та нагородження переможців зазначеного заходу. В програмі заходу було передбачено проведення для школярів майстер-класів із образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, виставка творів майстрів народної творчості, концертна програма за участі дитячих колективів, вокальних ансамблів, нагородження переможців конкурсу.

  Майстри народно-прикладного мистецтва Черкаської області  також представили свої вироби на фестивалі талановитих дітей, деякі з них проводили майстер-клас, так   майстри показували своє вміння ручного ткацтва на станку, майстри гончарного виробництва вчили бажаючих ліпленню із глини гончарних виробів, а розпис пряників глазур’ю у дітей викликав неабияке задоволення, також діти мали змогу навчитися майстерності декупажу. Смілянські майстри народно-прикладного мистецтва представили на виставці такі вироби як: кошики з лози від Бориса Мавродія майстра народної творчості України, капелюхи плетені з соломи від Петра Кучеренка, вишиті рушники від Людмили Конопля, які вражали своєю майстерністю і красою, а Жупинас Татяна із своїм сином Аратюняном Станіславом представили гончарні вироби які оздоблені символами трипільської культури, різні декоративні свічки від Кочури Раїси дивували своєю красою і незвичайністю, інші майстри такі як: Дворних Н., Лебідь І., Лебідь О., Гуляйченко Е., Євдокімова О., Клименко С., Ковалева І., Строгова С. предстивили різноманітну сувенірну продукцію, дитячі іграшки, ляльки-мотанки, картини із солоного тіста, прикраси тощо.

  Участь смілянських майстрів у заході відбулася завдяки ГО «Коловрат» м. Черкаси та Боговик Людмилі Вікторівні, методисту Смілянського районного будинку культури. Поїздка відбувалася на комфортабельному автобусі, під час якої деякі із майстрів мали змогу ознайомитись із історією селищ через які пролягав маршрут. Людмила Боговик розповіла дуже цікаві історичні факти з історії сіл: Балаклея, Теклино, Мале Старосілля.

  Закінчення фестивалю було надзвичайно феєричним, так як таланти наших діточок запалювали його своїми іскорками творчості, навіть дощик, який пішов наприкінці заходу не злякав їх і вони продовжували палахкотіти малюючи нариси свого майбутнього, Тараса пензлі ожили саме завдяки їх таланту та наполегливій праці. 

 

 Олена Євдокімова,

майстер народно-прикладного мистецтва по сувенірній продукції 

Додати коментар

Захисний код
Оновити